Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny mieszkań – winien rząd

2006-07-27

Ceny mieszkań – winien rząd

Rząd zwleka z opracowaniem definicji budownictwa społecznego, która da prawo do stosowania obniżonej 7-proc. stawki VAT przy zakupie mieszkań. To jedna z przyczyn gwałtownego wzrostu cen.

Rząd zwleka z opracowaniem definicji budownictwa społecznego, która da prawo do stosowania obniżonej 7-proc. stawki VAT przy zakupie mieszkań. To jedna z przyczyn gwałtownego wzrostu cen – pisze dzisiejsza „Gazeta Prawna”.

31 grudnia 2007 r. kończy się wynegocjowane przez Polskę w Traktacie Akcesyjnym prawo do stosowania obniżonej 7-proc. stawki na budownictwo mieszkaniowe – przypomina dziennik. Jeżeli nie wprowadzimy definicji budownictwa społecznego, to w 2008 roku sprzedaż nowych mieszkań będzie podlegać podstawowej 22-proc. stawce VAT. Niepewność przyczynia się do spekulacyjnych zakupów lokali i jeszcze większego wzrostu cen. Przedstawiciele branży budowlanej apelują do ministra finansów Stanisława Kluzy o jak najszybsze zajęcie się sprawą.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 27.07.2006 | 2006-07-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe do kupieniamieszkania na wynajem powiat Piotrkowskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Olsztyndomy na wynajem gmina Wojcieszkówmieszkania na wynajem gmina Żółkiewkadomy na wynajem w Krajkowiemieszkania na wynajem w Kamieńczycachdomy na sprzedaż w Stawnicy

Deweloperzy

);