Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Brakuje najemców magazynów

2009-09-21

Brakuje najemców magazynów

Od początku roku podaż powierzchni magazynowej wzrosła niemal o 20 proc. Brakuje jednak chętnych na wynajęcie nowych hal.

Od początku roku podaż powierzchni magazynowej wzrosła niemal o 20 proc. – informuje „Rzeczpospolita”. Brakuje jednak chętnych na wynajęcie nowych hal.

Jak czytamy dalej, w ubiegłym roku firmy wynajmowały nawet po 50 tys. m kw. powierzchni logistycznej. Obecnie największe transakcje nie przekraczają 30 tys. m kw. W sumie w Polsce jest dziś ok. 6 mln m kw. nowoczesnych hal. Według ekspertów tak duża podaż jest spowodowana tym, że przedsiębiorcy albo wstrzymują się w ogóle z decyzją o wynajęciu nowych hal, albo szukają mniejszych powierzchni.

Wskaźnik pustostanów wynosi niemal 20 proc. – dodaje dziennik. W tym roku zaledwie kilkanaście transakcji zawarto na więcej niż 10 tys. m kw. powierzchni magazynowej, m.in. na Górnym Śląsku, gdzie w Panattoni Park Mysłowice spółka Intermarche wynajęła 28 tys. m kw. oraz w halach ProLogis w podwarszawskim Teresinie, gdzie firma Schenker podpisała umowę na 26 tys. m kw. W centrum zainteresowania najemców znajdują się przede wszystkim hale w aglomeracji warszawskiej (31 proc. transakcji najmu), na Górnym Śląsku (30 proc.) oraz we Wrocławiu (27 proc.).

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita” 21.09.2009 | 2009-09-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadomy na wynajemhale i magazyny na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Nakielskidomy na sprzedaż powiat M. Bydgoszczmieszkania na wynajem gmina Stara Dąbrowamieszkania na sprzedaż gmina Radzanowodomy na wynajem w Starej Wsidomy na wynajem w Gawrychachdomy na sprzedaż w Teresewie

Deweloperzy

);