Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bliski Wschód atrakcyjny dla inwestorów

2009-06-30

Bliski Wschód atrakcyjny dla inwestorów

Region Zatoki Perskiej w mniejszym stopniu odczuwa skutki globalnego kryzysu niż USA i kraje zachodniej Europy.

Napływ inwestycji na Bliski Wschód wzrósł o 20 proc. w 2008 r. w porównaniu z 2007 r. – podaje „Gazeta Prawna”. Dzięki temu region ten uplasował się na drugim miejscu wśród najszybciej rozwijających się regionów świata – czytamy dalej. O atrakcyjności Bliskiego Wschodu dla inwestorów świadczy skala realizowanych tam przedsięwzięć z udziałem światowych korporacji – w samym 2008 r. rozpoczęto w tym rejonie 969 projektów inwestycyjnych (podczas gdy w poprzednich latach dekady średnia roczna wynosiła 471 inwestycji).

Region Zatoki Perskiej w mniejszym stopniu odczuwa skutki globalnego kryzysu niż USA i kraje zachodniej Europy – podkreśla dziennik. Dlatego też inwestorzy okazują zainteresowanie Bliskim Wschodem, szczególnie ze względu na możliwość osiągnięcia tam wysokich zwrotów z zainwestowanego kapitału. Najatrakcyjniejszym krajem dla inwestorów są Zjednoczone Emiraty Arabskie, które w 2008 r. skupiły na swoim terytorium ponad 50 proc. wszystkich inwestycji zagranicznych na Bliskim Wschodzie, przyciągnęły 23 proc. kapitału inwestycyjnego i stworzyły 37 proc. nowych miejsc pracy. Emiracki Dubaj okazał się w rankingach najatrakcyjniejszym miastem dla inwestorów, wyprzedzając Londyn i Szanghaj – informuje „Gazeta Prawna”, powołująca się na dane z raportu zespołu ekspertów firmy DIBNC. W 2008 r. Dubaj był miejscem realizacji 342 nowych inwestycji o łącznej wartości 21 mld dol., które stworzyły ponad 58 tys. nowych miejsc pracy.
 
 

Źródło: „Gazeta Prawna” 30.06.2009 | 2009-06-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice na zamianęinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Wołomińskidomy na wynajem powiat Lęborskimieszkania na sprzedaż gmina Łęczycamieszkania na sprzedaż gmina Łaziska Górnedomy na wynajem w Bierzwiennej Długiejdomy na sprzedaż w Ogonowiedomy na sprzedaż w Huta Nowa

Deweloperzy

);