Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Będzie można odzyskać część wywłaszczonej nieruchomości

2009-01-06

Będzie można odzyskać część wywłaszczonej nieruchomości

Jeżeli inwestycja publiczna została zrealizowana jedynie na części wywłaszczonej nieruchomości, to właściciele i użytkownicy wieczyści będą mogli domagać się zwrotu pozostałej części.

Posłowie zajmą się rządowym projektem nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami. Projekt przewiduje, że właściciele, użytkownicy wieczyści oraz ich spadkobiercy będą mogą ubiegać się o zwrot wywłaszczonych nieruchomości, jeżeli zostały one im odebrane na realizację inwestycji celu publicznego, czyli np. na budowę drogi, szkoły czy szpitala, a inwestycja została zrealizowana jedynie na części nieruchomości. Obecnie możliwy jest jedynie zwrot całej nieruchomości, która nie została wykorzystana na cel określony w decyzji wywłaszczeniowej – donosi „Gazeta Prawna”.

Wady w obecnie obowiązujących przepisach i działaniach administracji dostrzegł Trybunał Konstytucyjny, który uznał, że nie można ograniczać prawa do zwrotu wywłaszczonej nieruchomości jedynie do sytuacji, gdy cała nieruchomość była niewykorzystana na cel publiczny określony w decyzji o wywłaszczeniu – dodaje dziennik.
 

Źródło: „Gazeta Prawna” 6.01.2009 | 2009-01-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniadomy na wynajemdomy na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Przemyskidomy na wynajem powiat Czarnkowsko-Trzcianeckimieszkania na wynajem gmina Łasinlokale użytkowe na wynajem gmina Kozielicedomy na sprzedaż w Czechach Orlańskichdomy na wynajem w Lgińmieszkania na sprzedaż w Nietrzanowie

Deweloperzy

);