Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bank ziemi i tanie czynsze

2017-01-26

Bank ziemi i tanie czynsze

O wpływie rządowego programu na rozwój społeczno-gospodarczy kraju dyskutowali przedstawiciele ministerstwa.

W Warszawie odbyła się debata na temat nowego rządowego programu mieszkaniowego, „Mieszkanie Plus”. Tematem przewodnim dyskusji były kwestie dotyczące rozwoju społecznego kraju i gospodarki, wynikające z działania projektu. Uczestniczący w panelu przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, mówili o możliwości optymalizacji kosztów przedsięwzięcia i jego finansowaniu. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się również te, odnoszące się do zaangażowania w „Mieszkanie Plus” prywatnych inwestorów i ich roli. Andrzej Adamczyk mówiąc o perspektywach na przyszłość i szansie na sukces rządowej propozycji zaznaczył, że program pozytywnie wpłynie na sytuację mieszkaniową Polaków. Obecnie ponad połowa społeczeństwa nie dysponuje wystarczającym budżetem, który pozwoliłby na zakup własnego lokum czy zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Celem przedstawionego 3 czerwca 2016 r. przez Beatę Szydło projektu jest likwidacja deficytu mieszkań poprzez udostępnienie tanich lokali na wynajem z opcją dojścia do własności.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa opracowuje normy prawne, umożliwiające sprawne funkcjonowanie tzw. banku ziemi, czyli Narodowego Funduszu Mieszkaniowego, zarządzającego gruntami, na których mają powstawać inwestycje. Dodatkowo trwają prace nad parametryzacją zaproponowanych rozwiązań, związanych z finansami publicznymi.

Projekt „Mieszkanie Plus” w połowie br. trafi do uzgodnień i konsultacji. Natomiast od 2018 r. powinny zacząć działać Indywidualne Konta Mieszkaniowe, a wypłata zaoszczędzonych funduszy może nastąpić już w 2019 r., kiedy wygaśnie „Mieszkanie dla Młodych”.  

Źródło: KRN.pl | 2017-01-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

ignaczewski ⋅ 07-02-2017 | 18:17

sprzedam działkę 2ha w Zduńskiej Woli ul. Łaska 235

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemdomy na zamianędziałki na sprzedażdomy na wynajem powiat M. Poznańmieszkania na sprzedaż powiat Szydłowieckidomy na wynajem gmina Godzianówdomy na sprzedaż gmina Ciechanówdomy na sprzedaż w Fryszerkadomy na wynajem w Starej Kuźniidomy na sprzedaż w Chłopowy

Deweloperzy

);