Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Architekci konkurują o Mieszkanie Plus

Magdalena Hojniak | 2019-11-05

Architekci konkurują o Mieszkanie Plus

Trwa konkurs na koncepcję wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej w ramach warszawskiego Mieszkania Plus. Blisko 100 pracowni chce zaprojektować inwestycję.

Niedawno PFR Nieruchomości ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji dla zabudowy mieszkaniowej, jaka ma powstać przy ul. Ratuszowej w Warszawie w ramach Mieszkania Plus. Swoją kandydaturę zgłosiły 93 zespoły architektów. Spośród przesłanych szkiców koncepcji Sąd Konkursowy w pierwszym etapie wyłoni 4-6 zespołów, które będą konkurować o zaprojektowanie osiedla. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone na początku lutego 2020 r.

Opracowywane koncepcje muszą objąć nie tylko projekt budynków, ale także zagospodarowanie przestrzeni wokół nich – spośród 1,7 ha 30 proc. mają stanowić tereny zielone. Dodatkowo na terenie osiedla ma powstać plac zabaw oraz miejsce rekreacyjne dla seniorów. Łączna liczba mieszkań ma osiągnąć 500 lokali. Ponadto w zabudowie znajdzie się również powierzchnia usługowa na kondygnacji parterowej.

W Sądzie Konkursowym zasiądzie Bolesław Stelmach, dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki oraz reprezentanci Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, architekci zrzeszeni w SARP, a także przedstawiciele PFR Nieruchomości i stołecznego Ratusza.

Jak podkreśla Mirosław Barszcz, prezes zarządu PFR Nieruchomości, dyskusje Sądu Konkursowego oraz uczestników na temat zaprezentowanych prac mają pomóc znaleźć najbardziej optymalne i konstruktywne rozwiązania odpowiadające na potrzeby rozwojowe poszczególnych lokalizacji.  

Źródło: KRN.pl | 2019-11-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemgaraże na sprzedażmieszkania do kupieniadomy na wynajem powiat Limanowskidomy na sprzedaż powiat Nowotomyskidomy na wynajem gmina Tomaszów Lubelskidomy na wynajem gmina Poświętnedomy na sprzedaż w Barchaczowiedomy na sprzedaż w Brzeźniedomy na sprzedaż w Bielsku

Deweloperzy

);