Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy na plusie

Magdalena Hojniak | 2019-09-24

Deweloperzy na plusie
Zmniejsza się powierzchnia użytkowa oddawana do użytkowania

Podsumowano ostatnie 8 miesięcy. Dane płynące z rynku nieruchomości wskazują, że branża budowlana nadal dobrze sobie radzi.

Dane zebrane z minionych 8 miesięcy pokazują, że sektor mieszkaniowy wciąż dobrze prosperuje. Z każdym rokiem buduje się coraz więcej mieszkań, choć wyniki nie są już tak spektakularne jak w ostatnich latach. Podsumowanie GUS okresu od stycznia do sierpnia 2019 r. mówi, że deweloperzy oddali do użytkowania 79,5 tys. mieszkań. Tym samym zwiększyli zeszłoroczne notowania o 14,3 proc. Od początku roku rozpoczęli oni prace budowlane dla 89,7 tys. mieszkań, co stanowi 0,7 proc. wzrost w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2018. Ponadto w najbliższym czasie deweloperzy rozpoczną budowę 106,7 tys. lokali mieszkalnych, o czym informuje liczba otrzymanych pozwoleń na budowę.

Obecnie, według szacunków, w trakcie realizacji pozostaje 824,7 tys. mieszkań, czyli o 3,4 proc. więcej niż w tym samym czasie w 2018 r. Niezmiennie najwięcej lokali zostało przekazanych do eksploatacji w województwach mazowieckim i małopolskim, gdzie osiągnięto wynik odpowiednio 26,8 i 14,1 tys. mieszkań. Jeśli chodzi o Mazowsze, w tym rejonie deweloperzy uzyskali największą liczbę pozwoleń na budowę lub zgłoszeń projektów budowlanych.

Sukcesywnie zmniejsza się natomiast powierzchnia użytkowa. W tym roku liczba oddanych do użytkowania metrów kwadratowych wyniosła o 7,8 proc. mniej niż rok temu, kształtując się wokół 11,5 mln mkw. W przeliczeniu na powierzchnię użytkową 1 mieszkania spadek ten wynosi 2,1 mkw. 

Źródło: KRN.pl | 2019-09-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedażlokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedaż powiat Monieckidomy na wynajem powiat Żnińskidomy na sprzedaż gmina Świdnicalokale użytkowe na wynajem gmina Komarów-Osadamieszkania na sprzedaż w Latowiczudomy na wynajem w Tarnówcemieszkania na sprzedaż w Anusinie

Deweloperzy

);