Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Komentarz KRN.pl: Willa pod miastem lepsza niż apartament w centrum

KRN.pl | 2012-06-25 r.

Komentarz KRN.pl: Willa pod miastem lepsza niż apartament w centrum

Zapytaliśmy użytkowników o ich preferencje dotyczące oferowanych na rynku nieruchomości luksusowych.

Zapytaliśmy użytkowników o ich preferencje dotyczące oferowanych na rynku nieruchomości luksusowych. Respondenci mieli możliwość wyboru między czterema rodzajami nieruchomości, których koszt zakupu jest znacznie wyższy w porównaniu do przeciętnie zawieranych na rynku transakcji. Wyniki sondy wskazują, że nieruchomością, która cieszy się największym powodzeniem wśród uczestników badania jest willa zlokalizowana pod miastem. Aż 42 proc. z ogólnej liczby badanych uznało, że posiadanie nieruchomości tego typu jest najlepszym rozwiązaniem. Oprócz willi pod miastem, respondenci mieli wybór między ekskluzywnym apartamentem w nowej inwestycji, apartamentem w zabytkowej kamienicy oraz apartamentem położonym lofcie. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że większość zdecydowałaby się kupić apartament położony w zabytkowej kamienicy (24 proc.). Znacznie mniej głosów otrzymały nieruchomości położone w nowych inwestycjach (18 proc.) i w loftach (16 proc.). Analiza sondy może świadczyć o tym, że dla grupy wybierającej willę pod miastem, oprócz kwestii związanych z prestiżem, liczą się także aspekty praktyczne. Willa jest nieruchomością, która cechuje się zazwyczaj odpowiednio większą powierzchnią, spokojniejszym otoczeniem, dostępem do ogrodu.  Z drugiej strony w sondzie KRN.pl przeprowadzonej w lutym 2012 r., pytaliśmy o to, czym jest nieruchomość luksusowa i wtedy 34.2 proc. uczestników  wskazało na apartament w centrum dużej aglomeracji miejskiej, natomiast dom pod miastem wybrała  mniej więcej co czwarta osoba. 

Wille zlokalizowane pod miastem oferowane są często w podobnych lub nawet niższych cenach w porównaniu do ekskluzywnych apartamentów położonych w centrum. Wielu klientów uznaje za nieopłacalne kupno drogiej nieruchomości o mniejszej powierzchni w centrum, w momencie, gdy w porównywalnej cenie są w stanie kupić większą i bardziej funkcjonalną nieruchomość w oddalonej i gorzej dostępnej lokalizacji. Istnieje jednak spora grupa klientów, którzy cenią sobie bliskość centrum i są w stanie zapłacić za komfort  mieszkania w tym miejscu odpowiednio większe pieniądze. Dla części z tych ludzi ważna jest wygoda związana z bezpośrednią bliskością ośrodków kultury, restauracji, klubów, sklepów i ośrodków użyteczności publicznej. Dla innych jest to przede wszystkim kwestia pewnego prestiżu z jakim związane jest posiadanie centralnie zlokalizowanej nieruchomości.  

Z obserwacji wyników sondy widać, że stosunkowo słaby wynik uzyskał apartament położony w lofcie. Niewykluczone, iż jest to jeszcze zbyt słabo rozpoznawalna oferta na rynku, która posiada wąskie grono odbiorców. Loft, czyli lokal mieszkalny o wysokim standardzie, który znajduje się najczęściej w zaadaptowanych budynkach poprzemysłowych dla pewnej grupy klientów stanowi urzeczywistnienie marzeń o posiadaniu awangardowego i oryginalnego mieszkania. Pozostałych klientów może odstraszać swoim surowym wykończeniem. Nie zmienia to faktu, że apartamenty w loftach oferowane, np. na krakowskim rynku nieruchomości, należą do jednych z najdroższych ofert sprzedaży, i znajdują coraz szersze grono zainteresowanych.

Jaki rodzaj nieruchomości luksusowych preferujesz?
• ekskluzywny apartament w nowej inwestycji (18.0%)
• apartament w zabytkowej kamienicy (24.0%)
• apartament w lofcie (16.0%)
• willa pod miastem (42.0%)

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Jaworznomieszkania na wynajem powiat Brodnickimieszkania na sprzedaż gmina Książ Wielkilokale użytkowe na wynajem gmina Chojnadomy na sprzedaż w Ostrówkumieszkania na sprzedaż w Nowej Wsidomy na sprzedaż w Rogówku

Deweloperzy

);