Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Najem nieruchomości

W październiku 2004 r. mama dostała wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego z przyczyn niezamieszkania. Mieszkała tam 8 miesięcy wcześniej, ale z uwagi na remont mieszkania przeniosła się do mnie. Napisała odwołanie i dostała odpowiedź negatywną.

Zgodnie z art. 11 ust 3 ustawy o ochronie praw lokatorów właściciel lokalu, w którym czynsz jest niższy niż 3% wartości odtworzeniowej lokalu, może wypowiedzieć stosunek najmu, z zachowaniem 6-miesięcznego terminu wypowiedzenia, z powodu niezamieszkiwania najemcy przez okres dłuższy niż 12 miesięcy.

Zatem aby właściciel mógł skutecznie wypowiedzieć umowę, musi w sądzie wykazać, że lokator przez okres dłuższy niż rok nie zamieszkiwał w lokalu. Jeżeli tego nie wykaże, wypowiedzenie takie będzie nieważne i nie zostanie uwzględnione, a jego powództwo o opróżnienie lokalu oddalone.

2006-08-01

powrót do listy pytań do prawnika

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażhale i magazyny na sprzedażkamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Zambrowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Sieradzkilokale użytkowe na sprzedaż gmina Osiek Małylokale użytkowe na wynajem gmina Ujściedomy na wynajem w Gózdziedomy na sprzedaż w Mamotydomy na wynajem w Przedłużu

Deweloperzy

);