Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


prezenter inwestycji Prezenter inwestycji

Akademik LIV Katowice

2020-06-16

Akademik LIV Katowice


Prywatny akademik LIV Katowice

W samym sercu Katowic, przy ul. Szkolnej w zrewitalizowanym budynku należącym do Uniwersytetu Ślaskiego powstaje prywatny dom studencki LIV Katowice.
Inwestycja charakteryzuje się ponadprzeciętnym standardem oraz zastosowaniem rozwiązań, których próżno szukać w zwykłych akademikach.

W LIV Katowice znajdują się 104 autonomiczne mieszkania studenckie o powierzchniach od 11 do 24 mkw. oraz jeden 39-metrowy z balkonem. Niektóre lokale posiadają antresole, wszystkie natomiast stanowią w pełni samodzielne jednostki mieszkalne z własnymi łazienkami, aneksami kuchennymi wyposażonymi w sprzęt AGD oraz z wydzielonymi strefami dzienną i sypialną.

430 mkw. budynku przeznaczono pod powierzchnie wspólne, takie jak:

 • strefa nauki
 • lokalna biblioteka,
 • przestrzeń co-workingowa,
 • wspólna kuchnia,
 • pralnia,
 • rowerownia i rowery na wynajem,
 • bar Sandwiches & Breakfast,
 • strefa tv + game.


Infrastruktura domu studenckiego LIV Katowice spełnia międzynarodowe standardy, dopasowane do potrzeb przyszłych lokatorów. Idealne warunki do życia i nauki znajdą tu studenci, którzy zdecydowali się na naukę w jednej z katowickich uczelni wyższych.

Przy przebudowie zabytkowego budynku zachowano charakter historycznej zabudowy.


Katowice – jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce

Katowice to miasto z 310 tys. mieszkańców, z czego 55 660 stanowią studenci, w tym 1 703 to studenci zagraniczni. To sprawia, że stolica Śląska jest jednym z największych ośrodków akademickich w kraju, który każdego roku przyciąga tysiące nowych studentów ze wszystkich zakątków Polski oraz z zagranicy.

Przyciągają ich tu znane uczelnie , które otrzymują najwyższe noty w rankingach poziomu nauczania w szkołach wyższych.

W Katowicach znajdują się m.in.: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Medyczny, AWF w Katowicach, Akademia Muzyczna i Akademia Sztuk Pięknych.

Katowice to także doskonałe miejsce do życia, które przyciąga studentów swoją atmosferą i wielokulturowością. Łączy w sobie zalety dużego ośrodka miejskiego i przyjazny małomiasteczkowy charakter. Doskonale rozwinięta infrastruktura miejska, dużo terenów zielonych, sprawna komunikacja aglomeracyjna oraz krajowa, rozbudowana oferta kulturalno-rozrywkowa oraz dobrze rozwijająca się gospodarka, to wszystko sprawia, że

Katowice są uważane za miejsce niezwykle przyjazne młodym ludziom rozpoczynającym samodzielne życie i poszukującym dobrych perspektyw na przyszłość.

Katowice wyróżnia także stosunkowo niski koszt życia w porównaniu z innymi wielkomiejskimi ośrodkami akademickimi w Polsce.


Lokalizacja w sercu Katowic

Akademik LIV jest usytuowany w doskonałym punkcie, jeśli chodzi o inwestycje tego typu.
Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Uniwersytetu Śląskiego oraz wszystkich najważniejszych uczelni w mieście, do których przyszli mieszkańcy będą mogli dotrzeć pieszo lub rowerem w zaledwie kilka minut.

Również w bliskim sąsiedztwie znajduje się katowicka Strefa Kultury oraz Rynek.

  

Zarabiaj na prywatnym akademiku

Prywatne akademiki to coraz bardziej popularna forma inwestycji. Popyt na tego typu najem jest coraz większy wśród studentów, szczególnie coraz liczniejszej w Polsce grupie studentów zagranicznych.

Inwestowanie w nieruchomości jest uznawane za jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału, również w czasach kryzysu. Zapewnia stabilniejszą i dużo wyższą stopę zwrotu niż tradycyjne instrumenty finansowe.
Ciekawą i opłacalną alternatywą dla najpopularniejszych form inwestowania w nieruchomości jest waśnie zakup apartamentu w prywatnym akademiku.

Jego niezaprzeczalnymi atutami są m.in.:

 • stosunkowo niski próg wejścia w inwestycję, np. w porównaniu z zakupem nieruchomości pod najem długoterminowy,
 • przedmiotem inwestycji są nieruchomości łatwo zbywalne,
 • brak wysokich nakładów pracy i czasu ze strony inwestora, dzięki profesjonalnemu zarządzaniu obiektem,
 • większa stabilność najmu niż np. w przypadku apartamentów wakacyjnych.

Zakup nieruchomości w inwestycji LIV Katowice zapewnia Inwestorom:

 • pełną własność nieruchomości na odrębnej księdze wieczystej,
 • stabilny i bezpieczny dochód,
 • atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji,
 • kompleksową obsługę zarządzania najmem,
 • transparentne warunki współpracy, sprawdzone na rynkach zachodnich,
 • nieruchomość wykończoną w pod klucz.

Oferty z tej inwestycji

Powierzchnia Cena Pokoje Piętro Numer ogłoszenia

Źródło: KRN.pl | 2020-06-16

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Prześlij mi kopię e-maila

Powiadamiaj mnie o podobnych ofertach

Wyrażam zgodę na otrzymywanie elektronicznego biuletynu KRN.pl. oraz na przetwarzanie moich danych osobowych ( regulamin ) w celach marketingowych przez KRN media sp. z o.o.i spółki powiązane oraz partnerów handlowych.

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemdomy na sprzedaż powiat Ostrzeszowskimieszkania na wynajem powiat Lubińskimieszkania na sprzedaż gmina Osiek Małydomy na wynajem gmina Czosnówdomy na sprzedaż w Kuźnicy Słupskiejmieszkania na wynajem w Niewirkowiemieszkania na wynajem w Sędławkach

Deweloperzy

);