Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Zabudowa wanny – co warto o niej wiedzieć?

Wanna to dla wielu z nas absolutny „must have” w łazience.
Wanna to dla wielu z nas absolutny „must have” w łazience.

Wanna to dla wielu z nas absolutny „must have” w łazience. Choć zajmuje nieco więcej miejsca niż kabina prysznicowa, to pozwala się zrelaksować i stanowi ułatwienie dla młodych rodziców kąpiących swoje pociechy. Zarówno duża, jak i niewielka wanna może wyglądać modnie i stylowo, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na jej zabudowę. Konstrukcja powinna być estetyczna i jednocześnie wyróżniać się wysoką trwałością. Zatem jak obudować wannę, aby stała się idealnym dopełnieniem aranżacji łazienki? Podpowiadamy.

​ Zabudowa wanny a jej kształt i rodzaj


Jednym z najważniejszych czynników jakie należy wziąć pod uwagę przy zabudowie wanny jest jej kształt i rodzaj. To właśnie od nich zależy wybór metody zabudowy oraz poziom trudności całego przedsięwzięcia. Najprościej obudować wannę narożną lub wolnostojącą w kształcie prostokąta lub elipsy, gdzie dopasowanie stelażu oraz docięcie materiałów do zabudowy nie stanowi większego problemu. To nie oznacza, że wanny półokrągłej nie da się zręcznie wkomponować w wystrój łazienki. Wręcz przeciwnie – w sprzedaży znajdziemy modele wraz z gotową zabudową wykonaną z plastiku i podkonstrukcje, na których z łatwością można je umieścić. Nieco trudniejsze zadanie czeka nas w przypadku wanny asymetrycznej, jednak stawiając na odpowiedni materiał możemy spodziewać się spektakularnych efektów. Więcej inspiracji na https://home.morele.net/.


​Zabudowa wanny – jaki materiał wybrać?

Zabudowa wanny to świetny sposób na wprowadzenie do łazienki harmonii. Jednak aby czerpać maksimum korzyści z jej potencjału aranżacyjnego należy dobrać odpowiedni materiał. Specjaliści najczęściej sięgają po trzy rozwiązania. Pierwszym z nich jest tzw. obmurówka, czyli konstrukcja z bloczków betonu komórkowego układanych na zaprawę murarską lub klejową. Świetnie sprawdza się w przypadku wanien montowanych przy ścianie oraz wolnostojących. Jej prawidłowe wykonanie wymaga jednak wprawy i trzeba pamiętać o zrobieniu otworu rewizyjnego blisko syfonu.

Drugą, równie popularną metodą okazuje się zabudowa wanny ze styropianu. Płyty tego materiału łatwo dopasować do wanien prostokątnych, ale zdają egzamin również w przypadku modeli półokrągłych. Montaż styropianowej obudowy jest szybki i prosty, a wycięcie szczeliny rewizyjnej zajmuje kilka chwil. Co ważne, do jej powierzchni można bezpośrednio przykleić płytki czy kafelki.

Niemałym zainteresowaniem cieszą się również obudowy z płyt kartonowo-gipsowych. Mocuje się je do uprzednio przygotowanego metalowego profilu C i U – są odporne nie tylko na wilgoć, bo niektórzy producenci gwarantują również przeciwdziałanie powstawaniu pleśni i grzybów. Przy budowie konstrukcji warto jednak pamiętać, aby nie montować jej równo z brzegami wanny, zwłaszcza jeśli całość chcemy wykończyć glazurą.

Artykuł powstał przy współpracy z https://home.morele.net/

Źródło: KRN.pl | 2021-10-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

ELIZABETH WALTER ⋅ 03-11-2021 | 11:46

Pożycz teraz od LENDINGTREE®  Inc kontakt: (lendingtreeloans@pm.me) Zmień sposób pożyczania pożyczek za pośrednictwem LendingTree. Od tego czasu LendingTree usprawniło proces pożyczania online i pomogło ponad milionowi osób uzyskać finansowanie, na które zasługują. LendingTree oferuje dostęp do pożyczek osobistych dla pożyczkobiorców o niskich i wysokich dochodach, którzy potrzebują pomocy w kwestiach takich jak dług o wysokim oprocentowaniu, remont domu lub nieoczekiwane wydatki przy oprocentowaniu nawet 3-5% w zależności od rodzaju pożyczki. Łatwo uzyskaj pożyczki bez dużej ilości papierkowej roboty i dokumentów. Pospiesz się teraz i skontaktuj się z nami w sprawie tak upragnionej pożyczki. Szybka odpowiedź mailowa: lendingtreegroupinc@gmail.com

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażgaraże na wynajemkamienice na zamianęmieszkania na wynajem powiat Łaskidomy na sprzedaż powiat M. st. Warszawadomy na wynajem gmina Doruchówmieszkania na sprzedaż gmina Wysokiemieszkania na wynajem w Czaczudomy na sprzedaż w Jeziorkach Zabartowskichmieszkania na wynajem w Borkach Wielbarskich

Deweloperzy

);