Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Wiosna przyszła wcześniej…

Wiosna przyszła wcześniej…

Okres zimowy dla pośredników jest okresem przeznaczonym do podsumowań, kontroli i opracowywania planów na rok przyszły. W czasie przedświątecznym liczba klientów znacznie spada, po Nowym Roku zaś warunki zimowe zniechęcają do angażowania się w zakupy nieruchomości, często je w ogóle uniemożliwiają, kiedy np. działka, którą chcemy kupić jest niewidoczna spod grubej warstwy śniegu. Dlatego spadek zainteresowania szczególnie dotyczy gruntów – dla nich najlepszy jest okres od wiosny do późnej jesieni.

W tym roku jest inaczej. Zima sprawiła nieruchomościom niespodziankę i tak naprawdę przyszła dopiero w połowie stycznia. Słoneczna pogoda i temperatura nie spadająca w dzień poniżej zera sprzyjały naszej pracy, przez co jak na grudzień, styczeń i luty ruch w biurze był spory i odnotowaliśmy duże zainteresowanie wszystkimi rodzajami nieruchomości.

Sprzedaż mieszkań w zasadzie może się odbywać przez cały rok. Oglądaniu wnętrz pogoda nie przeszkadza. Niemniej jednak każdy przyszły właściciel chciałby oglądnąć mieszkanie „za dnia” w pełnym świetle, a także ocenić otoczenie. Krótkie i pochmurne dni temu nie sprzyjają. Tej zimy wielu klientów pyta o mieszkania co przekłada się na liczbę podpisywanych umów. Nowych właścicieli znalazły następujące mieszkania: ul. Nowosądecka 44 m2 za 120 000 zł; ul. Radzikowskiego 34 m2 za 135 000 zł; ul. Prusa 110 m2 355 000 zł; Krowoderska 105 m2 za 390 000 zł. Wydaje się, że w związku ze stałą tendencją wzrostową cen to dobry okres na takie inwestycje, kiedy ceny jeszcze nie wzrosły „po zimie”.

Budynki w trakcie budowy „rosły w oczach” i przerwy związane z zimą jak na razie są bardzo krótkie. Zaowocowało to także sprzedażą domów na dość wysokim poziomie jak na okres karnawału. Nabywcy chętnie oglądali domy zarówno gotowe do zamieszkania, jak i te do wykończenia i w stanie surowym. Temperatura i śnieg nie przeszkadzały w podejmowaniu decyzji o zakupach. Nabywców znalazły: szeregówka o pow. 120 m2 w Rząsce w trakcie budowy na 2-arowej działce za 235 000 zł; w tej samej lokalizacji dom 150-metrowy na 28 arach za 350 000 zł; dom 250 m2 w Wołowicach do wykończenia na 30 arowej działce za 285 000 zł; dom 428 m2 w Gaju na 30-arowej działce za 520 000 zł oraz dom w Libertowie w stanie do wykończenia na 8 arowej działce za 391 000 zł.

Analiza upodobań klientów odwiedzających nasze biuro skłania do pewnej refleksji. Wśród poszukujących można wyróżnić dwie zasadnicze grupy: jedni to ci, którzy szukają mieszkania lub domu w stanie, który nie wymaga dużych inwestycji, nadającym się do zamieszkania po przeprowadzeniu niewielkich zmian czy odświeżeniu pomieszczeń; drudzy to ci, którzy szukają lokum o określonej powierzchni czy odpowiedniej ilości pomieszczeń, ale w znacznie zaniżonej cenie, aby można było w nim zamieszkać od zaraz, a remont rozłożyć w długim okresie. Stosunkowo mniej jest klientów szukających domów w stanie surowym lub rozpoczętych budów: tu trzeba zainwestować sporo środków i czasu na doprowadzenie inwestycji do końca.

Dla biur nieruchomości rok 2005 zaczął się dobrze. Sporo transakcji w ciągu ostatnich trzech miesięcy zostało zrealizowanych, a zbliżający się nieuchronnie okres wiosenny dobrze wróży i można spodziewać się dużego ruchu klientów.


Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 5/2005 | 2005-03-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniagaraże na wynajemdomy na zamianędomy na sprzedaż powiat Tarnowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Będzińskimieszkania na wynajem gmina Czarnelokale użytkowe na wynajem gmina Skierniewicemieszkania na sprzedaż w Sieńcudomy na wynajem w Wólce Modrzejowejmieszkania na wynajem w Ostrów-Kanii

Deweloperzy

);