Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Technologia wirtualnych spacerów ratunkiem dla rynku pośredników nieruchomości.

Technologia wirtualnych spacerów ratunkiem dla rynku pośredników nieruchomości.

Pomimo początkowego niewielkiego wpływu epidemii koronawirusa na rynek nieruchomości, narastająca obawa przed jego łatwym rozprzestrzenianiem odcisnęła piętno na całej branży.

W krajach z potwierdzonymi przypadkami zakażonych osób, takich jak Włochy, Hiszpania, Niemcy, czy Chiny odnotowano znaczący spadek w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę charakter pracy agenta nieruchomości, który codziennie spotyka się z dużą ilością klientów zainteresowanych nabyciem lub sprzedażą nieruchomości.

W odpowiedzi na rosnący niepokój i zapytania pośredników nieruchomości, platforma EVRYPLACE umożliwiająca prezentowanie przestrzeni za pomocą zdjęć panoramicznych 360°uruchomiła funkcję „ Zdalnej prezentacji nieruchomości”. Dzięki niej zarówno agent nieruchomości jak i potencjalni klienci mogą uczestniczyć w prezentacji nieruchomości, bez konieczności spotykania się osobiście.

Zakup, najem,czy sprzedaż nieruchomości to decyzja, którą bardzo trudno odłożyć w czasie. Szczególnie, gdy równie trudne jest dokładne określenie jak długo może jeszcze potrwać epidemia.

 

Jakie są prognozy i ile potrwa pandemia SARS COV2 w Polsce?

Na tę chwilę bardzo ciężko określić czas trwania epidemii. Cytując angielski „The Guardian” epidemia uderzy najmocniej w kwietniu i maju. Później nieco przycichnie, a następnie uderzy jesienią, a być może zakończy się wiosną 2021 roku.

To mało optymistyczna perspektywa dla rynku nieruchomości, który w dużej mierze opiera się na osobistych relacjach i spotkaniach. Rynek nieruchomości powinien być gotowy na zmiany oraz zaadaptowanie nowych technologii, które w dłuższej perspektywie wpłyną na sposób pracy całego sektora.

Rosną też obawy przed potencjalnym spowolnieniem rynku, wywołanym wprowadzeniem środków zapobiegawczych, czy działań podejmowanych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Agenci nieruchomości, chcąc wykonywać swoją pracę, muszą zadbać i chronić zarówno siebie jak i swoich klientów. Odpowiedzią na zmieniającą się sytuacje jest możliwość zdalnego przeprowadzania prezentacji nieruchomości. Być może chwila wytchnienia od wirusa, spodziewana w okresie letnim, jest dobrym momentem aby agenci nieruchomości i ich klienci oswoili nowe narzędzia i w przyspieszonym tempie zaadaptowali nowości technologiczne?

 

Wirtualne spacery w sprzedaży nieruchomości w walce z koronawirusem

Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji firma Fream z Wrocławia, autorzy platformy EVRYPLACE, systemu do nowoczesnego marketingu i sprzedaży nieruchomości, zdecydowała się na udostępnienie jednej z funkcjonalności platformy „ Zdalnej prezentacji nieruchomości” bezpłatnie.

Uruchomienie funkcji „Zdalnej Prezentacji” pozwala zaprosić klienta do zdalnego oprowadzania po nieruchomości, uwiecznionej na zdjęciach panoramicznych. Klient, uruchamiając link do prezentacji w przeglądarce, na smartfonie, czy na tablecie, może połączyć się z agentem i wirtualnie „spacerować” po nieruchomości, niemal tak samo, jakby był osobiście oprowadzany po nieruchomości w prawdziwym świecie. Agent może opowiadać o pokazywanej nieruchomości, wskazywać jej atuty, odpowiadać na pytania klienta. Dzięki temu klient nie będzie musiał odwiedzać wielu mieszkań przez finalnym podjęciem decyzji, a zobaczy tylko te które spełniają jego oczekiwania i wpadną do tzw. short listy. Należy pamiętać, że zdjęcia 360 pokazują cały kontekst, a nie tylko wycinek mieszkania. Klient ma znacznie większa możliwość zapoznania się z oferowaną nieruchomością i dzięki temu podjąć szybciej decyzję.

Wszyscy użytkownicy, którzy zdecydują się na korzystanie z Pakietu Evryplace Business oraz Basic otrzymają możliwość korzystania bezpłatnie z funkcjonalności zdalnej prezentacji przez okres najbliższych 3 miesięcy.

Dzięki zdalnej możliwości prezentowania nieruchomości przez pośredników będzie można wspomóc rynek nieruchomości i jednocześnie zminimalizować stopień rozprzestrzeniania się wirusa.

Firma Fream przygotowała serię filmów, pokazujących jak w praktyce działa Evryplace oraz funkcja „Zdalnej prezentacji online”

 

 
Źródło: KRN.pl | 2020-03-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażhale i magazyny do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Lipskidomy na wynajem powiat Szczycieńskimieszkania na sprzedaż gmina Morzeszczyndomy na wynajem gmina Kaźmierzdomy na wynajem w Jeziorkachdomy na wynajem w Granicznydomy na sprzedaż w Jonaki

Deweloperzy

);