Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Sauna w domu – zalety rozwiązania

Sauna w domu – zalety rozwiązania
Sauna fińska z piecem, Home&Garden

Sauna jest pomieszczeniem, w którym panuje wysoka temperatura oraz wysoka lub niska wilgotność. Spędza się w niej od kilku do kilkunastu minut. Taki pobyt pozytywnie wpływa na krążenie żylne i poprawia samopoczucie. Sauny są bardzo popularne w Estonii, Finlandii, Rosji, Łotwie i na Litwie. Sucha sauna jest nazywana nawet sauną fińską. Obecnie pomieszczenia tego rodzaju zdobywają coraz większą grupę odbiorców. Nic dziwnego, że wielu użytkowników decyduje się na montaż kabiny w domu.

Rodzaje sauny

Jednym z najpopularniejszych rodzajów pomieszczenia z wysoką temperaturą jest sucha sauna. Panuje w niej temperatura od 85 do 120 st. C i wilgotność – 10%. Takie warunki uzyskiwane są dzięki piecowi z gorącymi kamieniami, których nie polewa się wodą. Sauna sucha doskonale nadaje się dla osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, astmą oskrzelową czy po zawale serca. Sesja w saunie nie może trwać dłużej niż 12 minut. Najlepiej jest korzystać z niej raz w tygodniu.

Suche sauny nie są jedynym typem parowych pomieszczeń. Ich odmianą jest sauna solna. Stosuje się w niej halit i solanki, dzięki czemu, wizyty w tego rodzaju saunie rekomendowane są dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych. Podczas wizyty w saunie solnej odbywa się tzw. haloterapia. Uczestnicy wdychają m.in.: sód, brom, jod, magnez i wapń. Temperatura w saunie solnej sięga 80%, a wilgotność 40%, dlatego można w niej przebywać do 15 minut.

Najnowocześniejszym rodzajem sauny jest sauna na podczerwień (infrared). Zamiast tradycyjnego pieca, zastosowano w niej promienniki podczerwone. Emitują one promieniowanie i nagrzewają saunę do 60 st. C. Wilgotność w tego typu saunie nie przekracza 25%. Sauna na podczerwień jest jedynym rodzajem pomieszczenia parowego, z którego można korzystać codziennie. Sauna na podczerwień jest wygodna w użytkowaniu, dlatego wiele osób przy zakupie decyduje się właśnie na ten typ.
 

Sauna domowa – kabina

Jak się okazuje zbudowanie domowej sauny nie jest wcale skomplikowane. Użytkownicy najczęściej decydują się na kabiny, które są proste w montażu i można je ulokować niemal w każdym w miejscu (w domu i w ogrodzie). Ściany kabiny musza być odporne na działanie wysokich temperatur, dlatego do produkcji saun używa się wysokiej jakości gatunków drewna: jodły kanadyjskiej, cedru, świerka skandynawskiego i osiki. Drewno świetnie sprawdza się nie tylko do budowy ścian, ale także wyposażenia – ławek. Sam zapach drewna wpływa pozytywnie na samopoczucie. W ostatnim czasie popularne stały się modele z przeźroczystymi drzwiami. Decydując się na taką saunę trzeba pamiętać, by szkło było wysokiej jakości. Sauna musi być szczelna, bo tylko wtedy działa skutecznie. Gotowe kabiny są najlepszym rozwiązaniem do domu, na rynku dostępne są złożone konstrukcje, które montuje się podobnie do kabin prysznicowych. Dzięki temu, każdy może z łatwością zainstalować saunę u siebie. Najpopularniejszym rodzajem sauny jest sauna na podczerwień i sucha sauna.
 

Zalety korzystania z sauny

Każdy rodzaj sauny: sucha sauna, sauna na podczerwień czy sauna solna mają wiele zalet i pozytywnie wpływają na zdrowie. Przede wszystkim sesje w saunie są odprężające i relaksujące. Kilkuminutowy pobyt w pomieszczeniu z wysoką temperaturą pozwala oczyścić organizm z toksyn, poprawia krążenie i daje możliwość odprężenia. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na montaż sauny w domu. Regularne sesje dają naprawdę pozytywne rezultaty. 

Źródło: KRN.pl | 2019-08-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

3.2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

ewa ⋅ 10-09-2019 | 07:26

W tym roku odbieramy z mężem dom od Novisy w Wawie i bardzo byśmy chcieli mieć w nim saunę. Można by się zrelaksować po całym dniu pracy. Koleżanka ma saunę w domku i bardzo chwali.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Wschowskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Gliwicedomy na wynajem gmina Małogoszczlokale użytkowe na sprzedaż gmina Karnicemieszkania na sprzedaż w Bończymieszkania na wynajem w Charnowiemieszkania na sprzedaż w Cieszanowicach

Deweloperzy

);