Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Rynek nieruchomości w czasach social mediów

Rynek nieruchomości w czasach social mediów
17-18 maja odbył się 23. Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

Innowacje, nowe technologie, zmiany w prawie, marketingu i mediach społecznościowych oraz jak się w tym sytuuje współpraca klient-pośrednik – oto główne tematy dyskusji na 23. Kongresie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

23. Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości odbył się w Bydgoszczy w dniach 17-18 maja. Gospodarzem było Stowarzyszenie Profesjonalistów w Obrocie Nieruchomościami (SPON) Pomorza i Kujaw, obchodzące w tym roku 25-lecie swojego istnienia.
 

Nowe wyzwania i możliwości dla profesjonalistów

Żyjemy w czasach niekończących się zmian legislacyjnych, natłoku informacji i propozycji z różnych źródeł oraz nieustającego postępu technologicznego. Klienci niejednokrotnie są już zmęczeni i rozkojarzeni możliwościami wyboru – mówiła Elżbieta Trawińska, prezes
Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw.

Rynek nieruchomości jest zawsze odbiciem rozwoju gospodarczego. Jeżeli rynek działa to oznacza, że mieszkańcy sprzedają, kupują, wymieniają, wynajmują. A stowarzyszenie pełni taką funkcję, żeby to wszystko odbywało się z poszanowaniem prawa. Jest takim gwarantem tego, że wszystkie prawa są respektowane i ten rynek działa w pełni profesjonalnie – podkreślił Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Kongres PFRN zgromadził niemal 300 profesjonalistów i gości z całej Polski. Podczas licznych wykładów i warsztatów, w czasie dwudniowego wydarzenia, uczestnicy poznawali najnowsze technologie i koncepcje marketingowe, zmiany w prawie, możliwości współpracy, które mają korzystnie wpłynąć na rynek nieruchomości. – Rynek nieruchomości wokół nas stale się zmienia. Pojawiają się nowe wyzwania i nowe możliwości – mówił Szymon Sędek, były prezes PFRN. – ​ Trzeba się przyglądać i porównywać, jak poradzono sobie z nimi lub umiano je wykorzystać w innych miejscach na świecie.
 

Pasja i determinacja

Tu nie ma taryfy ulgowej. Jest ciągła, trudna konkurencja, wymagająca mozolnej pracy. Leniwcy i utracjusze wypadają – podkreślał Jerzy Śliwa, prezes Stowarzyszenia Zawodowych Mediatorów. 

Scenariusz zwykle jest podobny: poświęcasz czas, energię, inwestujesz w reklamę, fanpage, strony internetowe, schodzisz z własnej marży i na koniec często słyszysz: „To ja się jeszcze zastanowię” – tak problemy pośredników w obrocie nieruchomościami opisywał Dariusz Ciesielski, ekspert marketingu internetowego,

Ekspert podał również przykłady rozwiązań, jak firmy z mniejszymi budżetami na reklamę mogą skutecznie konkurować ze znacznie większymi na rynku.

Uczestnicy Kongresu debatowali, jak funkcjonować na rynku nieruchomości w czasie gwałtownych zmian technologicznych, prawnych i świadomościowych. Szczególnie burzliwą dyskusję wywołało przewrotne pytanie o to, czy pośrednicy będą jeszcze komukolwiek potrzebni – zadane przez Romana Młodkowskiego, dziennikarza biznesowego, managera i doradcę komunikacyjnego. Wskazywał, że istotne jest rozumienie, iz zmiana jest nieodłączną częścią naszego życia, jego fundamentem i tylko elastyczne reagowanie na to, co niesie rzeczywistość, może przynieść właściwe rozwiązania. Jeśli świat wokół nas się zmienia, trudno, żeby firmy nie odnosiły się do tego poprzez wybór narzędzi i rodzaju strategii.
 

Integracja

Kongres to nie tylko warsztaty i wykłady, ale przede wszystkich spotkanie ludzi zajmujących się na co dzień podobną tematyką. Uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania swojej strategii pracy, poznania nowych ludzi, zacieśnienia przyjaźni. Pośrednik czy zarządca to zwykle praca w pojedynkę, dlatego takie spotkania są niezwykle ważne nie tylko pod względem naukowym, ale przede wszystkim integrującym środowisko.
 

Nagrody dla pośredników

Wyróżniający sie pośrednicy i zarządcy otrzymali nagrody SPON Pomorza i Kujaw – Filary i inne odznaczenia, honorujące aktywną pracę na rzecz rynku nieruchomości. Tegoroczne Filary otrzymali Elżbieta Trawińska, Mariola Jaćmierska, Grzegorz Kwapiszewski oraz Leszek A. Hardek, Bogusław Ojczenasz. Wyróżnienia przyznano Irenie Falińskiej-Kossakowskiej i Pawłowi Piszczałkowskiemu. Nagrody dla "najmłodszych" stażem członków SPONPK otrzymali: Srebrną Jaskółkę - Andrzej Fiodorow i Jolanta Fiodorow (Azyl nieruchomości sp. z o.o.), a Złotą Jaskółkę Dorota Holka-Pijarowska.
Medalem Prezydenta Miasta Bydgoszczy za "szczególne zasługi dla Bydgoszczy" uhonorowani zostali organizator wydarzenia Leszek Hardek i Stowarzyszenie Profesjonalistów w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw oraz Bogusław Ojczenasz (właściciel firmy z ponad 60-letnią historią).
 

Patronat honorowy

Współorganizatorem wydarzenia był serwis nieruchomości Szybko.pl. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr ​Całbecki i Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, organizacja Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.  

Źródło: KRN.pl | 2019-05-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

4.2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

Hubert ⋅ 07-06-2019 | 10:33

No ja znalazłem swoje obecne mieszkanie od Robyga na fb. Tzn tam pierwszy raz zobaczyłem ofertę, wiadomo, że potem bylem w biurze sprzedaży etc, ale jednak internet teraz jest pierwszy.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadziałki do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Golubsko-Dobrzyńskidomy na wynajem powiat Lubaczowskilokale użytkowe na wynajem gmina Nałęczówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Wiskitkimieszkania na wynajem w Żdżarachmieszkania na sprzedaż w Nowych Mieczysławachmieszkania na wynajem w Mierzęcinie

Deweloperzy

);