Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Pośrednicy i zarządcy z solidnym wykształceniem

Pośrednicy i zarządcy z solidnym wykształceniem

Na temat nowych kierunków studiów podyplomowych, które WSZiB uruchamia we współpracy z KRN media, rozmawiamy z Anną Marią Naściszewską.

Rozmowa na temat nowych kierunków studiów podyplomowych dla pośredników i zarządców nieruchomościami, które WSZiB w Krakowie uruchamia we współpracy z KRN media sp. z o.o., z Anną Marią Naściszewską, koordynatorem ze strony KRN media.

W Krakowie jest wiele uczelni wyższych, które oferują studia podyplomowe dla pośredników i zarządców nieruchomościami. Co nowego wnosi oferta Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości, która powstała we współpracy z KRN media?

Studia te bazują na doświadczeniu Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, a także na wiedzy i doświadczeniu związanym z branżą nieruchomości KRN media. Dzięki tej współpracy studia podyplomowe wyróżniają się na rynku. Ponadto, decydując się na otwarcie kierunków, postawiliśmy przede wszystkim na dostosowanie programu do warunków panujących na rynku nieruchomości. Oferowane studia oparte są na autorskim programie, w którym szczególną uwagę położyliśmy na praktyczny aspekt przygotowania do pracy w zawodzie.

Elementem wyróżniającym na tle innych uczelni jest niewątpliwie również cena. Chcemy, aby te studia, pod względem finansowym, były dostępne dla szerokiej grupy kandydatów. Zdecydowaliśmy się na obniżenie kosztów, nie rezygnując z jakości proponowanych usług. Ponadto dla osób, które zdecydują się na podjęcie nauki na dwóch kierunkach, dodatkowo obniżyliśmy cenę. WSZiB wprowadzi dogodny system nieoprocentowanych rat. Nowością jest również rozszerzenie minimalnych wymagań programowych – dla studentów obu kierunków przygotowaliśmy program ze zwiększoną liczbą godzin. W przypadku zarządzania nieruchomościami jest to 298, a pośrednictwa w obrocie nieruchomościami 239 godzin. Nadprogramowe godziny obejmują ćwiczenia w mniejszych grupach oraz zajęcia w laboratoriach komputerowych. Aby jak najpełniej dostosować się do potrzeb studentów, zajęcia na obu kierunkach odbywać się będą w trybie zaocznym i wieczorowym.

Jakie uprawnienia będą posiadać absolwenci oferowanych przez Państwa kierunków?

Nadrzędnym celem jest kompleksowe i profesjonalne przygotowanie studentów do pracy w zawodzie pośrednika i zarządcy nieruchomościami. Dodatkowo chcemy zadbać o to, by nasi absolwenci dysponowali wiedzą i umiejętnościami, które umożliwią im pracę na każdym stanowisku związanym z rynkiem nieruchomości – zarówno w bankach, pośrednictwach finansowych, urzędach czy działach nieruchomości dużych przedsiębiorstw.

Absolwenci mają możliwość zdobycia dwóch licencji państwowych bez egzaminu – pośrednika i zarządcy nieruchomościami. Dodatkowym warunkiem uzyskania licencji jest odbycie praktyki – my zapewniamy realizację tego kryterium. Istnieje możliwość studiowania dwóch kierunków jednocześnie i ukończenia ich w ciągu jednego roku.

Kto będzie prowadził zajęcia na studiach podyplomowych?

Wykładowcy to specjaliści w swoich dziedzinach, uznani praktycy, którzy od lat związani są z rynkiem nieruchomości, posiadający wieloletnie doświadczenie dydaktyczne w pracy na znanych państwowych i prywatnych uczelniach wyższych w Krakowie. Współpracować będą z nami także notariusze, prawnicy, radcowie prawni, osoby działające w stowarzyszeniach pośredników i zarządców. Wielu wykładowców udało się pozyskać dzięki kontaktom i znajomościom spółki KRN media, skupiającej wokół siebie specjalistów, którzy dla studentów są o tyle cenni, że posiadają żywy kontakt z branżą, czego niejednokrotnie brakuje wykładowcom akademickim. Dlatego sporą część wykładowców będą stanowić pracownicy i partnerzy spółki. Wykorzystamy również specjalistów ze stowarzyszeń i organizacji, w których działamy. Przedmioty związane z rzeczoznawstwem poprowadzą pracownicy Monitora Rynku Nieruchomości. Dzięki temu, że KRN media jest członkiem Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, studenci będą mogli nawiązać współpracę z tą instytucją w zakresie odbywania praktyk. Dodatkowo wykładowcą będzie prezes stowarzyszenia, a także przewodniczący sekcji dla pośredników nieruchomości w Komisji Odpowiedzialności Zawodowej.

Program studiów poza zajęciami teoretycznymi zawiera również szereg zajęć praktycznych. Pani będzie prowadzić takie zajęcia – co zaproponuje Pani swoim studentom?

Aspekt praktycznej strony pracy pośrednika i zarządcy został przez KRN media zdecydowanie poszerzony. Będą się odbywać zajęcia związane z podstawami psychologii w biznesie, sztuką kreowania wizerunku, analizą różnych typów osobowości klienta, sztuką argumentacji, a także warsztaty w zakresie negocjacji. Tematem zajęć będzie również prawo pracy, a także kwestie związane z procesem zatrudniania pracowników, zarządzaniem firmą czy podstawami księgowości, dla tych którzy planują rozpocząć własną działalność gospodarczą. Ważne miejsce w programie stanowić będą zajęcia związane z psychologią, sposobem prezentacji ofert nieruchomości, ich marketingiem i procesem ogłaszania. W przypadku zarządców, przedmiotem zajęć będzie m.in. panowanie nad zebraniami wspólnoty. Istotny jest również fakt, że większość zajęć odbywać się będzie w formie ćwiczeń.

W jaki sposób kandydaci będą mogli zgłosić chęć uczestnictwa w studiach?

Studia rozpoczynają się w marcu br. i trwają 10 miesięcy. Studenci mogą już teraz rozpocząć czynności związane z rekrutacją, która odbywa się w ten sam sposób, w jaki przebiega rekrutacja na wszystkich kierunkach WSZiB.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 1/2012 | 2012-01-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy na zamianęmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Garwolińskidomy na wynajem powiat M. Gorzów Wielkopolskilokale użytkowe na wynajem gmina Rościszewodomy na wynajem gmina Telatynmieszkania na sprzedaż w Sączkowiemieszkania na wynajem w Piątku Małymmieszkania na wynajem w Morzycach

Deweloperzy

);