Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Polscy nieruchomiści silniejsi w Europie

Polscy nieruchomiści silniejsi w Europie

Interesy polskiej branży nieruchomościowej, np. dotyczące wprowadzenia Europejskiej Legitymacji Zawodowej, będą skuteczniej reprezentowane przed instytucjami unijnymi.

Od 2015 r. europejscy profesjonaliści rynku nieruchomości – pośrednicy i zarządcy, będą mówić jednym głosem. Po wielu miesiącach dyskusji i uzgodnień, 27 listopada w Dublinie, nastąpiło połączenie dwóch organizacji zawodowych CEPI i CEI. Powstaje jedna, silna reprezentacja CEPI – Europejska Rada Profesjonalistów Rynku Nieruchomości. Od teraz również interesy polskiej branży nieruchomościowej, np. dotyczące potrzeby wprowadzenia Europejskiej Legitymacji Zawodowej, czy zasad regulacji zawodu i profilu kompetencyjnego, będą jeszcze skuteczniej reprezentowane przed instytucjami unijnymi. Fuzja ułatwi również dalsze podnoszenie standardów pracy profesjonalistów nieruchomości.

Organizacja CEPI, jako przedstawiciel całego sektora nieruchomościowego w Europie, będzie reprezentowała interesy profesjonalistów rynku nieruchomości wobec podmiotów unijnych. Po połączeniu, CEPI skupiać będzie 34 narodowe organizacje zawodowe i niemal ćwierć miliona specjalistów. Zrzeszają one przedstawicieli rynku także z Polski, bowiem Polska Federacja Rynku Nieruchomości, w skład której wchodzą 24 regionalne stowarzyszenia pośredników oraz zarządców nieruchomości, liczące w sumie ponad 3500 osób, jest członkiem CEPI od 2004 r.

Połączenie CEPI i CEI przyniesie wymierne korzyści dla polskich pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości. Działania CEPI będą się koncentrowały m.in. wokół wspólnych zasad kształcenia zawodowego czy stałego podnoszenia usług poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń, co oznacza np. dalszą intensywną pracę nad wprowadzeniem Europejskiej Legitymacji Zawodowej, która określi standard uznawania kwalifikacji zawodowych we wszystkich państwach Wspólnoty. CEPI staje się ważnym partnerem i źródłem opinii i informacji dla Komisji Europejskiej. Fuzja jest dla nas doskonałą wiadomością, zbiegającą się z jubileuszem 10-lecia współpracy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości z CEPI. Połączenie obu organizacji umożliwia stworzenie wspólnej i silnej reprezentacji, działającej na rzecz dalszego rozwoju rynku nieruchomości na szczeblu europejskim. Wyzwania, jakie każdego dnia stawia przed nami sektor nieruchomości, deregulacja, nowe podmioty i produkty na rynku usług nieruchomościowych oraz różnorodność krajowych i europejskich przepisów sprawia, że spójne działania są dziś jeszcze bardziej pilne niż dotychczas” – powiedział Grzegorz Dobrowolski, członek Zarządu CEPI i wiceprezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Źródło: PFRN | 2014-12-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęhale i magazyny na sprzedażinne nieruchomości do kupieniadomy na wynajem powiat Radomskidomy na wynajem powiat M. Zabrzemieszkania na wynajem gmina Sabniemieszkania na wynajem gmina Dąbrowicemieszkania na sprzedaż w Szonowie Szlacheckimdomy na wynajem w Sugajenkudomy na sprzedaż w Rudłowie

Deweloperzy

);