Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Polscy nieruchomiści silniejsi w Europie

Polscy nieruchomiści silniejsi w Europie

Interesy polskiej branży nieruchomościowej, np. dotyczące wprowadzenia Europejskiej Legitymacji Zawodowej, będą skuteczniej reprezentowane przed instytucjami unijnymi.

Od 2015 r. europejscy profesjonaliści rynku nieruchomości – pośrednicy i zarządcy, będą mówić jednym głosem. Po wielu miesiącach dyskusji i uzgodnień, 27 listopada w Dublinie, nastąpiło połączenie dwóch organizacji zawodowych CEPI i CEI. Powstaje jedna, silna reprezentacja CEPI – Europejska Rada Profesjonalistów Rynku Nieruchomości. Od teraz również interesy polskiej branży nieruchomościowej, np. dotyczące potrzeby wprowadzenia Europejskiej Legitymacji Zawodowej, czy zasad regulacji zawodu i profilu kompetencyjnego, będą jeszcze skuteczniej reprezentowane przed instytucjami unijnymi. Fuzja ułatwi również dalsze podnoszenie standardów pracy profesjonalistów nieruchomości.

Organizacja CEPI, jako przedstawiciel całego sektora nieruchomościowego w Europie, będzie reprezentowała interesy profesjonalistów rynku nieruchomości wobec podmiotów unijnych. Po połączeniu, CEPI skupiać będzie 34 narodowe organizacje zawodowe i niemal ćwierć miliona specjalistów. Zrzeszają one przedstawicieli rynku także z Polski, bowiem Polska Federacja Rynku Nieruchomości, w skład której wchodzą 24 regionalne stowarzyszenia pośredników oraz zarządców nieruchomości, liczące w sumie ponad 3500 osób, jest członkiem CEPI od 2004 r.

Połączenie CEPI i CEI przyniesie wymierne korzyści dla polskich pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości. Działania CEPI będą się koncentrowały m.in. wokół wspólnych zasad kształcenia zawodowego czy stałego podnoszenia usług poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń, co oznacza np. dalszą intensywną pracę nad wprowadzeniem Europejskiej Legitymacji Zawodowej, która określi standard uznawania kwalifikacji zawodowych we wszystkich państwach Wspólnoty. CEPI staje się ważnym partnerem i źródłem opinii i informacji dla Komisji Europejskiej. Fuzja jest dla nas doskonałą wiadomością, zbiegającą się z jubileuszem 10-lecia współpracy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości z CEPI. Połączenie obu organizacji umożliwia stworzenie wspólnej i silnej reprezentacji, działającej na rzecz dalszego rozwoju rynku nieruchomości na szczeblu europejskim. Wyzwania, jakie każdego dnia stawia przed nami sektor nieruchomości, deregulacja, nowe podmioty i produkty na rynku usług nieruchomościowych oraz różnorodność krajowych i europejskich przepisów sprawia, że spójne działania są dziś jeszcze bardziej pilne niż dotychczas” – powiedział Grzegorz Dobrowolski, członek Zarządu CEPI i wiceprezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Źródło: PFRN | 2014-12-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajeminne nieruchomości do kupieniamieszkania na wynajem powiat Kolskimieszkania na wynajem powiat Rybnickilokale użytkowe na wynajem gmina Malborkmieszkania na sprzedaż gmina Tczówdomy na sprzedaż w Droździcedomy na sprzedaż w Pólkiemieszkania na sprzedaż w Uciechowicach

Deweloperzy

);