Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Pokój dziecięcy: 6 rzeczy, o których należy pamiętać

Pokój dziecięcy: 6 rzeczy, o których należy pamiętać

Czasy podziału na różowy pokój dla dziewczynki i niebieski dla chłopca już dawno minęły. Jak wobec tego najlepiej urządzić sypialnię i miejsce zabawy dla dziecka?

Urządzenie pokoju dziecięcego może wydawać się bardzo proste – wystarczą ładne meble, które pomieszczą całą wyprawkę, do tego wygodny dywan do zabawy, dobre łóżko do spania i jakieś gadżety, np. sufit imitujący niebo czy namiot udający osobny dom. Oczywiście wszystkie te elementy to konieczność, ale są ważniejsze kwestie do poruszenia.

1. Najważniejsze – bezpieczeństwo


Pokój może być cukierkowy, zbyt dorosły, mało funkcjonalny, zbyt ciemny i za głośny. Te problemy na pewno jednak nie stanowią zagrożenia dla dziecka i, przede wszystkim, są łatwe do rozwiązania. Tematu bezpieczeństwa nie powinniśmy jednak pod żadnym pozorem zostawiać na później – nawet, jeśli nasza pociecha nie jest już 2- czy 3-latkiem. Zabezpieczmy wszelkie kanty i rogi, które mogą zranić malucha (dobry projektant weźmie to pod uwagę już na etapie projektu), a także przymocujmy meble do ściany. Pomysłowość dziecka nie zna granic – wszelkie zabawy mogą skończyć się przewróceniem umieszczonych w pokoju sprzętów. Brzmi jak najgorszy scenariusz, któremu jednak każdy rodzic może bez trudu zapobiec. Jeśli sami mamy problem z zabezpieczeniem mebli, przyda się fachowiec, który w jedno popołudnie wykona zadanie i w profesjonalny sposób przymocuje całe umeblowanie do ścian.


2. Wystrój na lata


Czasy podziału na różowy pokój dla dziewczynki i niebieski dla chłopca już dawno minęły. Z kolorami warto poeksperymentować. Dzięki temu możemy uzyskać naprawdę ciekawe efekty, których nie trzeba będzie inwazyjnie zmieniać wraz z dorastaniem dziecka. Wystarczy jedynie zwykłe odświeżenie ścian czy zmiana niektórych mebli, które z biegiem lat się zużyły. Wystrój pokoju powinien być uniwersalny także ze względu na płeć. Nie wiadomo, skąd wziął się zwyczaj przydzielenia koloru różowego dziewczynkom, a niebieskiego – chłopcom, ale zakorzenił się naprawdę mocno w naszych umysłach. Nie oznacza to jednak, że każdej dziewczynce spodoba się taki sposób urządzenia jej „królestwa”. Meble kupowane tuż po narodzinach także nie muszą wystarczać tylko na pierwsze dwa lata – sklepy meblowe oferują obecnie bardzo bogaty wybór, który zapewni nam rozwiązanie na przyszłość. Zaaranżowanie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie – jeśli nie czujemy się na siłach, już na tym etapie zdajmy się na fachowca. To wydatek, który pozwoli nam oszczędzić w przyszłości nie tylko pieniądze, ale również czas i wysiłek.


3. Cicho, cichosza


Małe dziecko potrzebuje dużo snu, dlatego też dla jego (i przy okazji swojego) zdrowia, rodzice powinni zadbać o odpowiednie warunki do spania dla swojej pociechy. Pierwsze, o czym pomyślimy, budując komfort w sypialni naszego malucha, to wygodny materac. Oczywiście jest to bardzo istotna kwestia, od której zależy nie tylko wygoda, ale także zdrowie dziecka. Skupmy się jednak na innym, równie ważnym czynniku, wpływającym na prawidłowy sen – ciszy. Urządzając pokój, powinniśmy zadbać o to, aby znajdował się on po bezgłośnej stronie domu czy mieszkania, tzn. daleko od dźwięków z ulicy lub podwórka. To jednak nie wszystko. Obecnie na rynku dostępne są elementy takie, jak np. wygłuszające maty czy panele, którymi możemy obłożyć cienkie ściany, likwidując tym samym dźwięki z otoczenia. Innymi detalami, które pozwolą nam zachować maksimum ciszy w pokoju dziecka, są specjalne prowadnice i zawiasy, pozwalające na ciche otwieranie szuflad czy szafek. Takie rozwiązanie doceniamy szczególnie wtedy, gdy chcemy posprzątać w pokoju naszego malucha, podczas gdy on słodko śpi.

Pokój dla dziecka
Sypialnia dla dziecka, przykładowa aranżacja

strona: [ 1 ] 2
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 3/2017 | 2017-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
CHE162PI47
Sand Hotel ****
Budynek mieszkalny przy ul....
Przetarg nieruchomości...
Apartamenty Lema

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Przetarg nieruchomości...

Staniątki 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 
Super oferta: / poprzednia następna