Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Odwrócona hipoteka a renta dożywotnia

Odwrócona hipoteka a renta dożywotnia
Główną ideą odwróconej hipoteki jest możliwość otrzymywania dodatkowych pieniędzy

Istnieją różne sposoby, dzięki którym emeryci mogą zyskać dodatkowe środki finansowe. Większość z nich to doraźne rozwiązania, tj. pożyczki czy kredyty, które wymagają spłaty. Jedynie renta dożywotnia pozwala dożywotnio podnieść jakość życia bez konieczności spłaty. Co zatem warto wiedzieć o odwróconej hipotece i rencie dożywotniej oraz jakie kryteria należy spełnić, aby skorzystać z tych rozwiązań?

 

Różnice między odwróconą hipoteką i rentą dożywotnią

Główną ideą odwróconej hipoteki jest możliwość otrzymywania dodatkowych pieniędzy, które umożliwią podniesienie poziomu życia na emeryturze i zapewnienie większej stabilności finansowej. Odwrócona hipoteka charakteryzuje się głównie tym, że osoba posiadająca nieruchomość może uzyskać do emerytury dodatkowe comiesięczne środki finansowe. Otrzymane regularnie pieniądze emeryci mogą wykorzystywać w całkowicie dowolny sposób.

W przypadku odwróconego kredytu hipotecznego, który jest dostępny jedynie za granicą, umowa pomiędzy stronami zazwyczaj zawierana jest na czas określony. Statystycznie większość odwróconych hipotek trwa 5-7 lat. Po upłynięciu tego czasu emeryt przestaje otrzymywać pieniądze.

Natomiast w przypadku renty dożywotniej, która w Polsce jest dostępna, świadczenie wypłacane jest dożywotnio. To właśnie główna różnica pomiędzy rentą dożywotnią a odwróconym kredytem hipotecznym – czas wypłacania świadczeń. Oba rozwiązania sprawiają, że emeryci mogą poczuć nie tylko większą stabilność finansową, ale także pewność i spokój, które szczególnie w ich wieku są bezcenne.
 

Gdzie można uzyskać rentę dożywotnią?

W Polsce wypłatą renty dożywotniej zajmują się instytucje finansowe — fundusze hipoteczne. Dobrym przykładem może być tutaj Fundusz Hipoteczny Familia S.A. Dlatego też najrozsądniejszym wyborem będzie wejście na stronę internetową takiej instytucji, a następnie skontaktowanie się z doradcami, którzy szczegółowo pokierują, co należy dalej zrobić.
 

Kto może skorzystać z renty dożywotniej?

Przede wszystkim jest to opcja idealna dla osób, które ukończyły 65. rok życia. Jak już można się domyślić podstawą uzyskania tej formy kredyty, jest również posiadanie na własność domu lub też mieszkania. Chęć poprawy swojego życia sprawia, że osoby na emeryturze wreszcie nie muszą martwić się kwestiami finansowymi i zaczynają czerpać z życia garściami lub też dbać o zdrowie.
 

Czy warto skorzystać z odwróconej hipoteki i renty dożywotniej?

Główną korzyścią wynikającą z tej tego rodzaju produktów jest przede wszystkim możliwość zyskania dodatkowych pieniędzy. Dzięki nim emeryci mogą spełniać marzenia, na które dawniej nie mieli czasu, zacząć podróżować, czy też częściej odwiedzać członków rodziny. Podobnie wygląda to w przypadku renty dożywotniej, która cieszy się coraz większą popularnością w Polsce.

Źródło: KRN.pl | 2019-11-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (2)

Jan Nowak ⋅ 17-11-2019 | 14:43

Pewnie ze zabiera,to sa naciagacze za pare zl. mies.dostana dom czy mieszkanie za ulamek wartosci rynkowej.

Bura ⋅ 17-11-2019 | 10:30

Wyjaśnienia bardzo lakoniczne. Dużo napisane ale mało tresciwie. Właściwie nadal nic nie wiem.!!!!!!!!! O jakie kwoty chodzi?;czy po śmierci bank zabiera dom lub mieszkanie?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedażinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat M. Tychymieszkania na sprzedaż powiat Średzkidomy na sprzedaż gmina Rakszawadomy na sprzedaż gmina M. Dąbrowa Górniczamieszkania na wynajem w Kobylnikachdomy na sprzedaż w Pluskotamieszkania na wynajem w Jeronikach

Deweloperzy

);