Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Najchętniej wybierane rodzaje wkładów kominkowych

Najchętniej wybierane rodzaje wkładów kominkowych

Współczesne kominki znacznie różnią się od tych, które były używane dawniej. W końcu dziś mają być zarówno funkcjonalne, jak i bezpieczne oraz przy okazji mają dobrze wyglądać. Podczas wyboru konkretnego kominka trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii — w tym, przy pomocy czego będzie opalany, czy też jaki wkład kominkowy będzie użyty. Koniecznie sprawdź, czym są wkłady przeznaczone typowo do kominków i jakie typy można znaleźć w sklepach.

Wkład narożny

Pierwszym wkładem, na jaki warto zwrócić uwagę jest wkład kominkowy narożny. Ich główną zaletą jest przede wszystkim fakt, iż sprawiają, że pozwalają na swobodne obserwowanie płomieni z różnych perspektyw — zarówno z przodu, jak i z boku. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to takie oczywiste. Warunek jest jednak taki, że trzeba wtedy nabyć wkład narożny prawy lub też lewy. Zazwyczaj zaleca się, aby montowanie je w rogach pomieszczeń. Alternatywą może być też instalowanie go w salonie połączonym z aneksem kuchennym.
 

Wkłady żeliwne kontra wkłady stalowe

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wkłady kominkowe mogą być wykonane z dwóch materiałów — żeliwnego oraz stalowego. Największą różnicą pomiędzy nimi jest m.in. to, że znajdują zastosowanie w pomieszczeniach zaprojektowanych w zupełnie innych stylach. Wkłady z żeliwa zazwyczaj wybierane są przez osoby ceniące sobie klasykę oraz ozdoby w stylu retro. Ewentualnie sprawdzą się również w domach zaaranżowanych według stylu rustykalnego czy nawet industrialnego. Z kolei wkłady stalowe znakomicie odnajdą się w bardzo nowoczesnych wnętrzach. Poza tym to właśnie w tym przypadku częściej można spotkać się z regulacją procesu spalania dostosowanym do aktualnych potrzeb, gdyż wkłady żeliwne nie lubią nieregularnych skoków temperatury.
 

Pionowe wkłady

Ta propozycja jest doskonałym rozwiązaniem w bardzo małych wnętrzach, gdzie każdy metr ma duże znaczenie. Dzięki temu, że nie zajmuje zbyt dużej ilości miejsca, to osoby marzące o kominku i mające mały salon, nie muszą z niego rezygnować. Jeśli chodzi o sposób, w jaki są opalane, to jest tutaj raczej dowolność, choć znakomicie sprawdzi się drewno. Należy jednak pamiętać, aby wkładać je pionowo.
 

Wkłady gazowe

W przypadku osób, które nie chcą lub nie mają miejsca na przechowywanie w domu drewna czy węgla, mogą zakupić kominek z wkładem gazowym. W tym przypadku jest on zasilany gazem ziemnym lub też propanem. W samym funkcjonowaniu jest on niezwykle wygodny i nie wymaga zbyt dużego zaangażowania, co sprawia, że zyskuje coraz większą popularność i zapewne ta tendencja będzie wzrastać w najbliższych latach. Nie trzeba też obawiać się jakości samego ognia, gdyż wygląda on bardzo realistycznie.
 

Wkłady trójstronne

Na samym końcu tego artykułu nie można pominąć także wkładu trójstronnego. W tym przypadku posiadacz takiego kominka będzie miał możliwość, jak sama nazwa wskazuje, oglądać ogień z trzech stron. Wszystko dzięki temu, że znajdują się w nim 3 szyby. Wiele osób docenia ten typ wkładów właśnie za to, że pozwala podziwiać ogień przez długie godziny.

Źródło: Artykuł sponsorowany | 2019-10-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniamieszkania na sprzedażkamienice na zamianędomy na sprzedaż powiat Rypińskimieszkania na wynajem powiat Zambrowskimieszkania na wynajem gmina Widuchowalokale użytkowe na wynajem gmina Dobre Miastomieszkania na sprzedaż w Wieprzowym Jeziorzemieszkania na sprzedaż w Jacinkachdomy na sprzedaż w Ochódno

Deweloperzy

);