Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Letnie przesilenie

Letnie przesilenie

Lipiec to tradycyjnie początek wakacji, czyli czas, kiedy większość z nas myśli o urlopie. Jednak czas letni niekoniecznie skutkuje całkowitym zastojem w branży nieruchomości. Osoby zainteresowane zakupem często do ostatnich chwil przed wyjazdem „śledzą” oferty, dzwonią z pytaniami i umawiają się na oglądanie tych, które wzbudziły ich zainteresowanie, a po powrocie z wakacji wracają do odłożonych na czas urlopu poszukiwań lub decydują się na kupno.

W ostatnim czasie nie uległy zasadniczym zmianom preferencje co do rejonów budzących największe zainteresowanie. W dalszym ciągu najczęściej pojawiają się pytania o działki oraz domy przede wszystkim nowe (kilkuletnie), w stanie do wejścia bądź niewielkiego wykończenia, położone w północno-zachodniej części Krakowa i pobliskich rejonach sąsiadujących gmin, jak również te położone w południowej części Krakowa i okolicach. Przykładem jest dom położony w Giebułtowie, gm. Wielka Wieś, który znalazł nabywcę za ponad 600.000 zł i dom znajdujący się na południowych obrzeżach Krakowa w Sidzinie sprzedany za niecałe 400.000 zł, czy też działki budowlane, jak 14-arowa położona w Kurdwanowie sprzedana za niecałe 220.000 zł oraz inna 14-arowa położona nieco dalej na południe w Mogilanach, za którą zapłacono 90.000 zł.

Nie oznacza to jednak, że zainteresowania nie wzbudzają nieruchomości położone w pozostałych dzielnicach Krakowa, jak np. w sąsiadującej z Krakowem od zachodu gminie Liszki czy w okolicach Wieliczki, bądź w miejscowościach nieco bardziej oddalonych od granic Krakowa. Często decydującym czynnikiem wpływającym na wybór nieruchomości zlokalizowanych w tych rejonach jest ich niższa cena w porównaniu do tych położonych w najbardziej popularnych rejonach. Przykładem niech będzie 56-arowa działka budowlano – rolna położona w miejscowości Łazy, gm. Jerzmanowice – Przeginia, która doczekała się nabywcy za 85.000 zł.

Duże zainteresowanie objawiające się sporą liczbą telefonów wzbudzają również oferty domów w cenach do ok. 200.000 zł i to pomimo faktu, że zazwyczaj takie budynki wymagają poważnych nakładów finansowych związanych z remontem, jak np. położony na 31-arowej działce przedwojenny dom do generalnego remontu w Jeziorzanach, gm. Liszki, który można kupić za ok. 140.000 zł.

Jednocześnie w okresie letnim swój finał w postaci umów sprzedaży znajduje wiele transakcji zapoczątkowanych na wiosnę tego roku. Tak długi czas, który upływa od pierwszych rozmów do końcowej umowy, jest skutkiem długotrwałych procedur administracyjnych związanych z ustaleniem możliwości zabudowy na gruntach leżących na terenie gmin, w których w dalszym ciągu nie ma obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego. Jako przykład może posłużyć działka położona w gminie Michałowice w Pielgrzymowicach, która po uzyskaniu pozytywnych warunków zabudowy znalazła nabywcę za ok. 30.000 zł.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 15/2005 | 2005-08-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemdziałki na wynajemdomy do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Gorlickidomy na wynajem powiat Łańcuckilokale użytkowe na wynajem gmina Wierzbicadomy na wynajem gmina Baranówdomy na wynajem w Radoszmieszkania na wynajem w Buczachdomy na wynajem w Pogrebach

Deweloperzy

);