Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Kredyty hipoteczne. Co warto o nich wiedzieć?

Kredyty hipoteczne. Co warto o nich wiedzieć?

Metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym do wydatek nawet 10 tysięcy złotych. Tak jest między innymi w Krakowie i Warszawie. W innych miastach z czołówki największych polskich metropolii jest tylko niewiele taniej.

Ceny plasują się na poziomie od 5 do 8 tysięcy złotych. Dla kupujących własne lokum oznacza to spore wydatki. Nawet niewielka kawalerka to koszt 200, a czasem nawet 300 tysięcy złotych. W przypadku mieszkania dla całej rodziny, ceny mogą wynieść nawet milion złotych.

  1. Kupno mieszkania z kredytem hipotecznym. Czemu warto?
  2. Kredyty hipoteczne. Kto może liczyć na przyznanie jednego z nich?
  3. Kredyt na mieszkanie Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Tak duża inwestycja przekracza finansowe możliwości większości z nas. Nic więc dziwnego, że spora część kupujących mieszkanie szuka sposobów na jej sfinansowanie. Najbezpieczniejszym i najpewniejszym wśród nich jest z całą pewnością kredyt hipoteczny. Co warto o nim wiedzieć? Jakie wymagania należy spełnić, by bank pozytywnie rozpatrzył naszą prośbę? W jaki sposób wśród wszystkich dostępnych na rynku ofert wybrać tę, która będzie najkorzystniejsza?

 

Kupno mieszkania z kredytem hipotecznym. Czemu warto?

Kredyt hipoteczny to specyficzny kredyt, w którym zabezpieczeniem jest hipoteka nieruchomości. Jest on udzielany przez banki właśnie na zakup nieruchomości. Jego rata jest stosunkowo niska w porównaniu do pożyczonej kwoty. Wynika to przede wszystkim z niższego oprocentowania (które jest możliwe dzięki temu, że tego typu kredyty wiążą się dla banków z mniejszym ryzykiem – w razie braku spłaty może on przejąć nieruchomość) oraz dłuższego okresu kredytowania.

Kredyt hipoteczny adresowany jest przede wszystkim do tych klientów, którzy nie są w stanie samemu sfinansować zakupu mieszkania lub domu, a także jego budowy, a jednocześnie nie chcą decydować się na wynajem. W porównaniu z tym drugim rozwiązaniem, ma on co najmniej dwie zalety. Pierwsza to fakt, że opłaceniu ostatniej raty nieruchomość staje się własnością kredytobiorcy – od tego czasu ponosi on jedynie koszty eksploatacyjne, a jego potomkowie będą mogli go odziedziczyć. Drugi aspekt to wysokość raty – w przypadku kredytu hipotecznego jest ona zwykle mniejsza niż miesięczna oplata za wynajem. 

 

Kredyty hipoteczne. Kto może liczyć na przyznanie jednego z nich?

Niestety nie jest tak, że kredyt hipoteczny otrzyma każdy, kto złoży odpowiedni wniosek w banku. Po pierwsze, niezbędne jest wniesienie wkładu własnego, który powinien wynieść przynajmniej 10 procent kwoty, o którą wnioskujemy. Poza tym konieczne będzie również spełnienie określonych warunków. Oceniając zdolność klientów ubiegających się o kredyty hipoteczne, banki biorą pod uwagę przede wszystkim:

wysokość zarobków – powinna ona być na tyle duża, by bez problemu opłacać miesięczną ratę, która może wynieść maksymalnie 30 procent dochodów;

źródło zarobków – w najlepszej sytuacji są osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę. Utrzymujący się na podstawie umowy o dzieło i zlecenie mogą właściwie pożegnać się z marzeniami o otrzymaniu kredytu hipotecznego;

historia kredytowa – jeśli ze spłatą poprzednich zobowiązań nie radziliśmy sobie dobrze, musimy przygotować się na spore problemy z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

 

Kredyt na mieszkanie Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Na rynku dostępnych jest kilkanaście ofert kredytów hipotecznych. Jak wśród nich wybrać tę najkorzystniejszą? By uniknąć żmudnego wertowania stron poszczególnych banków i ręcznego porównywania ich ofert, warto skorzystać z dedykowanych narzędzi, takich jak ranking kredytów hipotecznych. Znajdziemy go pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-hipoteczne-ranking/

Źródło: | 2020-10-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemkamienice na sprzedażhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Grodziskimieszkania na sprzedaż powiat Włoszczowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Rudkadomy na sprzedaż gmina Osiekdomy na sprzedaż w Lipiej Górzemieszkania na sprzedaż w Orle Gniazdomieszkania na sprzedaż w Szczytniki Małe

Deweloperzy

);