Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Kredyt hipoteczny – to jest to!

Korzystajmy z rankingów kredytowych
Korzystajmy z rankingów kredytowych

Posiadanie własnego mieszkania czy też wolnostojącego domu gdzieś za miastem, to marzenie większości z nas. By je zrealizować, trzeba przede wszystkim ciężko na nie pracować, ale to nie zawsze oznacza, że zdołamy zgromadzić odpowiednie finanse na zakup własnego kąta na Ziemi. Często trzeba tutaj sięgnąć po duże kredyty. Najlepiej byłoby pożyczyć pieniądze od rodziny albo przyjaciół. W znakomitej większości przypadków trzeba jednak udać się do banku. Jest to dobre rozwiązanie, którego nie należy się bać. Dobrze zaplanowany kredyt mieszkaniowy można spłacać na bieżąco, należy się jednak nastawić na to, że taki proces może potrwać kilka albo nawet kilkadziesiąt lat.

  1. Kredyt hipoteczny – dobry plan na własne cztery kąty
  2. Różne oferty, różne możliwości – korzystajmy z rankingów kredytowych

Kredyt hipoteczny – dobry plan na własne cztery kąty

Z pewnością jednym z najlepszych rozwiązań, jakie należy rozpatrzyć w przypadku zakupu własnego mieszkania czy też domu, jest kredyt hipoteczny. Chcąc znaleźć odpowiednie rozwiązanie finansowe w tym temacie, najlepiej posiłkować się stronami sieciowymi, na których znajdziemy specjalistyczne rankingi kredytów hipotecznych. Jedną z takich stron jest z pewnością: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-hipoteczne-ranking/. Znajdziemy tam bardzo przejrzyste zestawienie kredytów hipotecznych z różnych banków. Pozwoli się nam to błyskawicznie zorientować, która z pożyczek mieszkaniowych będzie dla nas najkorzystniejsza. Z zasady sprowadza się to do tego, za który kredyt zapłacimy najmniej. Wymagania kredytów hipotecznych czasami ulegają zmianom. Obecnie banki żądają, żeby minimalny wkład własny wyniósł dwadzieścia procent. Są odstępstwa od tej reguły - niektóre banki godzą się na 10 proc., inne żądają nawet trzydziestu procent wkładu własnego. Należy jednak pamiętać, że wkład własny to nie musi być żywa gotówka. Co może być wkładem własnym przy kredycie hipotecznym? Ano może to być, np. działka budowlana, na której zamierzamy postawić dom, czy też nieruchomość, którą zamierzamy sprzedać. Są także inne możliwości, o których warto zapytać doradców w banku.


Różne oferty, różne możliwości – korzystajmy z rankingów kredytowych

Kredyt hipoteczny jest stosunkowo niedrogi, ale jego wadą jest fakt, że kupione za ten kredyt mieszkanie albo dom staną się naszą własnością, dopiero po spłacie kredytu. Na szczęście nasze cztery kąty obarczone kredytem możemy sprzedać, a więc można spać spokojnie. Jeśli więc w naszym życiu zajdą jakieś niespodziewane zmiany, kredyt hipoteczny nie jest sytuacją bez wyjścia. Przed zdecydowaniem się na wzięcie danego kredytu, warto przejrzeć jak najwięcej ofert tego typu. Temu właśnie służą rankingi tego typu, jak wyżej wymieniony. Zawsze zwracajmy uwagę na oprocentowanie kredytu, a także takie koszty jak prowizja za jego udzielenie, czy też ubezpieczenie naszej pożyczki. Bank także dokładnie prześwietli nasze zobowiązania, możliwości zarobkowe, sposób zatrudnienia, itp. Zdolność kredytową może podnieść ubieganie się o kredyt przez dwie osoby, itp. Warto także pomyśleć o jak największym wkładzie własnym, bo to zdecydowanie obniży koszty pożyczki mieszkaniowej. Dobrym pomysłem może być także próba ubiegania się o kredyt we własnym banku, bo może to się wiązać z różnymi ułatwieniami w jego otrzymaniu. Im więcej będziemy wiedzieć na temat różnych kredytów hipotecznych, tym większa szansa na to, że w niedalekiej przyszłości zamieszkamy we własnym mieszkaniu albo domu, które spokojnie spłacimy w ciągu kilkunastu lat. 

Źródło: KRN.pl | 2021-04-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajemkamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Żyrardowskimieszkania na sprzedaż powiat Bielskidomy na wynajem gmina Podegrodzielokale użytkowe na wynajem gmina Kluczborkmieszkania na wynajem w Modlimowiedomy na wynajem w Kozicach Górnychmieszkania na sprzedaż w Ciemniewie

Deweloperzy

);