Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Kredyt hipoteczny – pomysł na własne mieszkanie

Kredyt hipoteczny – pomysł na własne mieszkanie

Zakup własnego mieszkania lub domu to sprawa, z którą przyjdzie się zmierzyć sporej grupie ludzi, mieszkających w Polsce.

Każdy marzy o tym, by mieć własne cztery kąty na własność. Wiąże się to z większym bezpieczeństwem, możliwością urządzenia się po swojemu, a także brakiem konieczności zmieniania wynajmowanych mieszkań, czy też gnieżdżeniem się w jednym pokoju, np. przy rodzicach. Oczywiście wymaga to odpowiednich środków na koncie. W naszym kraju zapewne nie więcej niż dziesięć procent mieszkańców jest w stanie nabyć nowe mieszkanie lub dom za gotówkę. Zdecydowana większość z nas musi sięgnąć po pożyczkę od rodziny, przyjaciół albo wziąć kredyt z banku. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie z pewnością kredyt hipoteczny, którego spłatę możemy rozłożyć na długie lata. Tylko w ten sposób będziemy mogli sobie zapewnić własne miejsce na Ziemi.

 

  1. Rankingi kredytów mieszkaniowych – warto się z nimi zapoznać
  2. Kredyt na wyciągnięcie ręki – dobry pomysł na własne mieszkanie
  3. Dobre przygotowanie do negocjacji podstawą sukcesu


Rankingi kredytów mieszkaniowych – warto się z nimi zapoznać

Decyzja o wzięciu kredytu mieszkaniowego jest bardzo poważną rzeczą. Warto przed jej podjęciem przejrzeć niejeden solidny ranking kredytów hipotecznych na zakup domu lub mieszkania. Rankingi takie znajdziemy bez trudu w Internecie. Są tam specjalistyczne strony porównujące tego typu pożyczki, przed którymi to witrynami nic się nie ukryje. Jeśli więc interesuje nas dobry kredyt hipoteczny z wkładem własnym 10 proc. albo 20 proc., koniecznie powinniśmy odwiedzić stronę www.bankier.pl. Znajdziemy tam wszystkie te informacje, które będą nam niezbędne w tym, by uzyskać własny kredyt. Na pytanie: jak wybrać dobrą ofertę, odpowiedź jest jedna – powoli oraz rozsądnie. Pośpiech jest bowiem wskazany jedynie przy łapaniu pcheł. Decyzje finansowe, zwłaszcza długotrwałe, mają dość poważne skutki. Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem, które można zaciągnąć na, np. dwadzieścia, czy nawet trzydzieści pięć lat. Tu nie ma żartów, bo problemy z jego spłatą mogą oznaczać utratę mieszkania, a tego nikomu nie życzymy. Warto więc przeprowadzić takie działania kredytowo-zakupowe, dzięki którym staniemy się posiadaczami albo posiadaczkami pięknego mieszkania, które spokojnie spłacimy co do ostatniej złotówki.


Kredyt na wyciągnięcie ręki  dobry pomysł na własne mieszkanie

Proces pozyskiwania kredytu hipotecznego nie jest najprostszą rzeczą pod słońcem, ale to nie oznacza, że kredyt jest ciężko uzyskać. Przy odpowiednich dochodach oraz po spełnieniu obowiązków wymaganych do uzyskania takiego kredytu, wszystko powinno się udać. Aby otrzymać tego typu pożyczkę należy być obywatelem polskim, mieć ukończone osiemnaście lat, pracować, dysponować kontem w polskim banku oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Niestety obecnie wymagany jest wkład własny. W większości banków na poziomie dwudziestu procent wnioskowanej kwoty; w niektórych bankach nadal jest to dziesięć procent. Te i inne szczegóły bez trudu sprawdzimy w rankingu kredytowym dostępnym na wyżej wymienionej stronie. Im większy wkład własny, tym mniejszy kredyt będziemy musieli wziąć - warto o tym pamiętać. Na stronach z kredytami znajdziemy także kalkulatory kredytowe, dzięki którym błyskawicznie wyliczymy sobie koszt potencjalnej raty kredytu. Wystarczy tam wpisać kwotę pożyczki oraz czas w jakim zamierzamy ją spłacić, a kalkulator pokaże nam dokładną ratę kredytu. Uwzględni on automatycznie takie aspekty pożyczki hipotecznej, jak marża oraz oprocentowanie. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć, o ile zmniejszy się nasz comiesięczny budżet na codzienne wydatki. W znakomitej większości przypadków bardziej opłacalne jest wzięcie kredytu na mieszkanie, niż wynajmowanie go na wolnym rynku.


Dobre przygotowanie do negocjacji podstawą sukcesu

Oczywiście to, że znajdziemy odpowiedni dla nas kredyt mieszkaniowy, niekoniecznie musi oznaczać, że wybrany przez nas bank nam go udzieli. Liczmy się z tym, że sprawdzanie naszej potencjalnej zdolności kredytowej będzie dokładne. Bank z pewnością sięgnie do wiedzy zgromadzonej w Biurze Informacji Kredytowej, Biurze Informacji Gospodarczej i in. tego typu instytucji. Potrzebne będzie także zaświadczenie o naszych dochodach, wgląd w roczne zeznania podatkowe i inne informacje mające wpływ na nasze finanse. Lepiej jest niczego nie zatajać, bo jeśli coś się wyda, wówczas możemy mieć problemy z uzyskaniem kredytu. Wybierajmy też takie nieruchomości, które spełniają nasze oczekiwania, gdyż sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką, nie zawsze będzie łatwą sprawą. Zwracajmy także uwagę na wysokość marży kredytowej, gdyż tu różnice mogą sięgnąć nawet dwóch czy trzech procent, co przy kredycie na trzysta tysięcy złotych będzie miało dla nas wymierne znaczenie. Zwracajmy też uwagę na stawkę Wibor3M, ustalaną w ujęciu rocznym dla całego kraju, bo to ona mówi, ile wyniesie nas oprocentowanie kredytu. Im więcej informacji pozyskamy, tym łatwiej nam będzie wybrać odpowiedni kredyt. Spłacając wszystkie raty na czas, nie mamy się czego obawiać. 

Źródło: KRN.pl | 2021-04-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażgaraże do kupieniakamienice na wynajemdomy na wynajem powiat Nowodworskimieszkania na sprzedaż powiat Starachowickimieszkania na sprzedaż gmina Klukilokale użytkowe na sprzedaż gmina Bodzechówmieszkania na sprzedaż w Bąków-Koloniamieszkania na sprzedaż w Brochociniemieszkania na sprzedaż w Janowie

Deweloperzy

);