Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jubileusz 25-lecia MSPON

Jubileusz 25-lecia MSPON

18 maja 2018 r. w Krakowie najstarsze ze Stowarzyszeń zrzeszających pośredników oraz zarządców w Polsce świętowało obchody jubileuszu dwudziestopięciolecia powstania.

Bawiono się hucznie, po krakowsku, godnie Królewskiego Miasta Krakowa. Obchody składały się z dwóch części. Część oficjalna jubileuszu odbyła się wśród tynieckiej zieleni, w restauracji Tarasy Tynieckie. Tam zrzeszeni pośrednicy, sympatycy Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w wydarzeniach. Swoją obecnością zaszczyciła Wiceprezydent Miasta Krakowa Pani Elżbieta Koterba, przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: prof. Adam Nalepka oraz prof. Stanisław Belniak, delegaci z amerykańskich organizacji Mainstreet of Realtors (MORe) oraz National Association of Realtors (NAR) z Chicago, przedstawiciele Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości oraz Stowarzyszeń należących do PFRN.

MSPON członkowie

członkowie honorowi MSPON na części oficjalnej Jubileuszu, fot. Sabina Nowak


Część oficjalną poprzedził rejs statkiem, w trakcie którego Krzysztof Jakubowski przedstawił ciekawą prelekcję na temat historii krakowskich nieruchomości. Podróż powrotną gościom umilał Olek Łodzia-Kobyliński „Makino", twórca zespołu Andrusy.


W trakcie obchodów wręczone zostały nagrody dla osób zasłużonych dla Stowarzyszenia: Złote Odznaki i wyróżnienia MSPON oraz nie mniej ważne członkostwa honorowe Stowarzyszenia. Wieczór goście spędzili nad wodą, pod Wawelem – na barce-restauracji C.C. Stefan Batory zacumowanej przy bulwarze Czerwieńskim. Po kolacji, goście obejrzeli pokaz samby oraz sami uczyli się podstawowych kroków, później skosztowali czekoladowego tortu oraz w wyśmienitych humorach bawili się do późnych godzin nocnych.

Obchody zostały objęte Patronatem Honorowym Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha, Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Andrzeja Pióreckiego oraz Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. UEK dr. hab. Andrzeja Chochoła. Sponsorami wydarzenia są firmy oraz organizacje: PZU S.A., Saga Brokers, FHU Wanta, Platforma Mieszkaniowa, Agencja Bracia Sadurscy, BBZ Polska oraz filmowanienieruchomosci.pl.

Historia MSPON

Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami powstało w Krakowie w 1993 r. Tysiące osób związanych z organizacją przez 25 lat wpłynęły na to, jak MSPON wygląda i działa teraz. Obecnie czynnych pośredników, zarządców oraz przedstawicieli innych profesji związanych z rynkiem nieruchomości zrzeszonych w Stowarzyszeniu jest ponad 250 i z miesiąca na miesiąc liczba ta rośnie. MSPON zrzesza pośredników oraz zarządców posiadających licencje – gwarancje ich przygotowania do wykonywania zawodu. Naszymi członkami są głównie osoby pracujące na terenie województwa małopolskiego, aczkolwiek jesteśmy otwarci na każdego, kto chciałby przynależeć do Stowarzyszenia.


Przedstawiciele Stowarzyszenia działają na rynku lokalnym oraz krajowym. Zrzeszeni w MSPON piastują urzędy w organizacjach o zasięgu krajowym. Tak jak wcześniej Ewa Pleśniarowicz, Elżbieta Prażmowska, Grzegorz Maciejowski oraz inni zasiadali w Zarządzie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, tak teraz Andrzej Piórecki piastuje urząd Prezydenta PFRN już drugą kadencję.


Jednym z głównych zadań, które MSPON realizuje na przestrzeni lat, jest rozwój. Stawianie poprzeczki wysoko pozwala na szybkie reagowanie na potrzeby środowiska. Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań ułatwia kontakt wszystkim zainteresowanym współpracą z organizacją. MSPON to przede wszystkim ludzie. Stowarzyszenie jest inicjatorem wielu działań na rzecz członków.

Działalność Stowarzyszenia

Przykład stanowi organizowanie szkoleń branżowych, pozwalających na lepsze wykonywanie swojej pracy pośrednika, cechujących się wysoką jakością oraz starannie dobranymi szkoleniowcami. Integracja środowiska poprzez udział w wyjazdach integracyjnych, spotkaniach networkingowych spaja środowisko i staje się okazją do rozwijania sieci kontaktów.


Przygotowujemy też do wykonywania zawodu pośrednika oraz zarządcy, organizując kursy o podstawie programowej przygotowanej przez Polską Federację Rynku Nieruchomości. Przygotowujemy się do wprowadzenia szkoleń specjalistycznych oraz szkoleń branżowych skierowanych do mniejszych, zorganizowanych grup.


25 lat działalności Stowarzyszenia na rynku nieruchomościowym przypada na okresy spokoju oraz zawirowań na rynku. Ostatnie pięć lat – deregulacja oraz wszelakie jej konsekwencje – pokazały, że osoby zrzeszone w MSPON potrafią się jednoczyć, solidarnie działać oraz być głosem środowiska. Dziękujemy za zaufanie, którym jesteśmy obdarzeni od 25 lat. Chcemy działać, rozwijać się oraz realizować cele przez długie lata. Życzymy wszystkim zrzeszonym oraz sympatykom wiele pomyślności oraz realizacji w życiu zawodowym.


Informacje o Stowarzyszeniu znaleźć można na stronie: www.mspon.pl
 

Źródło: KRN.pl | 2018-05-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****
Przepiękny dom jednorodzinny

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemgaraże do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Bielskilokale użytkowe na wynajem powiat Cieszyńskimieszkania na sprzedaż gmina Wilczynmieszkania na sprzedaż gmina Sadkimieszkania na sprzedaż w Goledomy na wynajem w Uściankachmieszkania na sprzedaż w Lublinie

Deweloperzy

);