Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jeszcze o „Bezpiecznym Domu”

Jeszcze o „Bezpiecznym Domu”

Z satysfakcją odnotowaliśmy pojawienie się w ostatnim wydaniu „Krakowskiego Rynku Nieruchomości” informacji o rozpoczęciu działalności przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Bezpieczny Dom (artykuł „Bezpieczna oferta deweloperów”). Dzięki tego typu publikacjom przybliża się nabywcom mieszkań nowe produkty pojawiające się na rynku mieszkaniowym, sprzyjając wzrostowi świadomości kupujących i doskonaleniu współpracy klient – deweloper.
Ponieważ ubezpieczenie wpłat klientów deweloperów jest nowością na naszym rynku, chcielibyśmy przybliżyć oferowany przez nas produkt.
W pierwszym okresie działalności Towarzystwo będzie ubezpieczać jedynie wpłaty dokonywane na zakup mieszkania w inwestycjach prowadzonych przez Członków Towarzystwa. Spodziewamy się, że po ok. 3 latach zaoferujemy polisy również innym firmom. Każda inwestycja objęta ubezpieczeniem jest przez TUW wnikliwie analizowana pod kątem ryzyka niewykonania w określonym terminie i jej akceptacja jest dla klientów dodatkową rękojmią wiarygodności przedsięwzięcia.
Ubezpieczeniem są objęte straty finansowe klienta, które poniósł, jeżeli w terminie 8 miesięcy od daty określonej w umowie deweloperskiej nie przeniesiono na niego własności nieruchomości, a deweloper nie zwrócił mu wpłaconych kwot. Górną granicą ubezpieczenia są wpłaty rzeczywiście dokonane na konto dewelopera do wysokości 275 000 zł. Warunkiem otrzymania odszkodowania jest zwolnienie mieszkania, jeśli zostało ono wydane, gdyż tylko wtedy możemy mówić o stracie równej wpłaconym zaliczkom.
Ubezpieczenia dokonuje deweloper na rzecz swojego klienta, który otrzymuje od TUW certyfikat potwierdzający objęcie ubezpieczeniem jego wpłat. Również deweloper opłaca składkę.
Są to najistotniejsze elementy naszego produktu. W działach sprzedaży firm – członków TUW Bezpieczny Dom będzie można otrzymać szczegółowe informacje oraz Ogólne Warunki Ubezpieczeń dostępne również na naszej stronie internetowej www.tuwbd.pl
Odnosząc się do wypowiedzi przedstawicieli firm tworzących TUW Bezpieczny Dom należy sprostować pewną nieścisłość, która tam się zakradła. Można było odnieść wrażenie, że do pokrycia ewentualnych zobowiązań wobec ubezpieczonych klientów (wypłaty odszkodowań) służy kapitał zakładowy. W rzeczywistości każde towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa swoje zobowiązania z zebranej składki kumulowanej w rezerwach przeznaczonych na wypłatę odszkodowań. Dodatkowo członkowie TUW, w razie niewystarczających środków Towarzystwa są zobowiązani do dopłat na pokrycie zobowiązań. Kapitał założycielski nie ma decydującego znaczenia w pokrywaniu zobowiązań.
Zdajemy sobie sprawę, że nasz nowy produkt ma na razie ograniczony zasięg. Jesteśmy jednak przekonani, że wyznaczając nowy kierunek w stosunkach klient – deweloper przyczyniamy się do rozwoju rynku mieszkaniowego i stymulujemy powstanie nowych, coraz doskonalszych narzędzi rynek ten porządkujących.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 12/2005 | 2005-06-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Goleniowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Prudnickidomy na sprzedaż gmina Skulskdomy na sprzedaż gmina Ostrowicemieszkania na wynajem w Lipinkachmieszkania na sprzedaż w Laskowicachmieszkania na sprzedaż w Kijach

Deweloperzy

);