Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jak dobrze ocieplić dom?

Jak dobrze ocieplić dom?

Większość budynków w Polsce wykonana jest z materiałów wytrzymałych, które niestety nie sprawdzają się przy niskich temperaturach powietrza i łatwo przepuszczają ciepło.

Większość budynków w Polsce wykonana jest z materiałów wytrzymałych, które niestety nie sprawdzają się przy niskich temperaturach powietrza i łatwo przepuszczają ciepło. Dlatego prawie wszystkie budynki trzeba dodatkowo osłaniać materiałami izolacyjnymi, chroniąc je przed ucieczką ciepła. Wzrost kosztów ogrzewania oraz nowa norma dotycząca energooszczędności budynków, która wejdzie w życie już w styczniu 2009 r., zmuszają m.in. właścicieli domów do inwestycji w ocieplenie. Warto więc zastanowić się nad tym, jak ocieplić dom, aby była to inwestycja na długie lata.

 
Ilość ciepła, jaka bezpowrotnie ucieka przez ścianę zależy od grubości ściany, materiału,  z którego jest zbudowana i konstrukcj budynku – mówi Sławomir Chmura, menedżer budowy w ES Polska – W polskich warunkach klimatycznych najlepiej jest ocieplać dom od strony zewnętrznej, czyli zimnej. Materiałami najczęściej wykorzystywanymi do izolacji są materiały pochodzenia mineralnego, na przykład wełna mineralna lub materiały pochodzenia syntetycznego na przykład styropian – dodaje Sławomir Chmura.
 
W zależności od tego, co chcemy ocieplić, powinniśmy używać innych materiałów. Ocieplając poddasze użytkowe najlepiej jest wybrać produkty z wełny mineralnej. Powinna ona mieć grubość około 18-20 cm – tłumaczy Chmura – Wełnę najczęściej mocuje się między krokwiami. Bardzo ważne jest, aby była dobrze umocowana, by nigdzie nie było szczelin. Ocieplając poddasze, ważne jest także, żeby od strony wewnętrznej ułożyć folię paraizolacyjną, a od zewnętrznej folię wysokoparoprzepuszczalną – mówi ekspert ES Polska. Przy ocieplaniu poddasza nieużytkowego najlepiej stosować miękkie płyty wełny lub miękkie płyty styropianu. Przy niskich poddaszach z kolei najlepiej stosować granulat wełniany, styropianowy lub włókna celulozowe. Ściany zewnętrzne najczęściej ociepla się metodą lekką mokrą – stosuje się styropian, lecz coraz częściej również podobnie zbudowane systemy z wełny mineralnej.
 
Należy jednak pamiętać, że nie zawsze konieczne jest ocieplanie ścian zewnętrznych. Izolacja termiczna nie jest potrzebna, kiedy dom wykonany jest z materiału, który jest jednocześnie i wytrzymały, i ciepłochłonny. Aktualnie na rynku dostępne są trzy materiały,  z których można takie ściany budować. Są to beton komórkowy, ceramika poryzowana i lekki beton keramzytowy.
 
Źródło: ES Polska | 2008-10-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (2)

RobertP. ⋅ 25-08-2016 | 11:25

Zachęcam inwestować w materiały dobrej jakości, mogę zarekomendować materiały od termoorganiki. Mają cały system ociepleń. Polecam zapoznać się z ich ofertą.

jnkj ⋅ 25-08-2016 | 11:23

mnb hjmbhj

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemkamienice do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Jeleniogórskimieszkania na sprzedaż powiat Janowskilokale użytkowe na wynajem gmina Serokomlalokale użytkowe na sprzedaż gmina Stromiecmieszkania na sprzedaż w Piotrawiniedomy na wynajem w Jegławkachdomy na wynajem w Jaświłkach

Deweloperzy

);