Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Inteligentny dom to także ogród! – przykładowe smart rozwiązania

Inteligentny dom to także ogród
Inteligentny dom to także ogród

Inteligentne rozwiązania coraz częściej pojawiają się w naszych domach, a nawet miejscach publicznych. Jednak wciąż niewiele osób wie o inteligentnych rozwiązaniach do ogrodu. Dzięki nim życie staje się prostsze, a różne czynności przebiegają szybciej i nie potrzebują aż tyle Twojej uwagi, co w tradycyjnym modelu pielęgnacji ogrodu. Co więcej, często również oszczędzają energię elektryczną i są bardziej ekologiczne. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych sposobów na inteligentny ogród, które w łatwy sposób odciążą Cię z niektórych obowiązków oraz pozwolą Ci sprawniej kontrolować ogród.

Nawadnianie dopasowane do Twojego ogrodu

Odpowiednio częste nawadnianie, dostosowane do hodowanych gatunków roślin, to jeden z głównych obowiązków, jakie trzeba wykonywać w ogrodzie. Na szczęście można skorzystać z rozwiązania inteligentnego ogrodu i ułatwić sobie tę pracę. Jak to działa? W przeciwieństwie do znanych już i bardzo popularnych zautomatyzowanych zraszaczy, inteligentne nawadnianie nie opiera się jedynie na ilości opadów, ale na prawdziwym nawodnieniu gleby. Dzięki temu urządzenie to jest precyzyjne i rzadziej dochodzi do błędnych interpretacji warunków atmosferycznych. Co więcej, inteligentne nawadnianie jest także bardziej ekologiczne, ponieważ zamiast zużywać wodę zgodnie z zaprogramowanym przez Ciebie harmonogramem, samo określa, kiedy i ile dokładnie wody potrzeba do podlania ogrodu. Jeśli twój system nawadniania nie jest inteligentny, zawsze możesz kupić gniazdko Wi-Fi, które w łatwy sposób pomoże ustawić codzienne harmonogramy.

Staw i oczko wodne pod kontrolą

Inteligentny dom to coś, co w zamyśle ma upraszczać życie jego domownikom. Natomiast inteligentny ogród to także zadbanie o żyjące w nim zwierzęta. Każdy posiadacz zbiornika wodnego w ogrodzie wie, ile pracy należy włożyć w utrzymanie w dobrej kondycji wodnych organizmów. Zarówno rośliny, jak i zwierzęta muszą żyć w idealnie dobranych parametrach wody, takich jak jej temperatura, czystość czy pH, aby się rozwijać i rozmnażać. W ramach inteligentnego ogrodu coraz częściej można spotkać urządzenia całościowo monitorujące stan wody i na bieżąco informujące Cię o zmianach w jej składzie. Dzięki temu nigdy już nie przeoczysz nadmiernie zabrudzonego filtra czy zbyt małego naświetlenia wody. Ważne jest też odpowiednie naświetlenie, do tego może Ci posłużyć inteligentna żarówka, ale o tym więcej w kolejnej części artykułu. 

Inteligentne oświetlenie ogrodowe

Inteligentne oświetlenie na stałe weszło do repertuaru domowych udogodnień, logiczne więc, że znalazło swoje odzwierciedlenie także w ogrodzie. To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale także energooszczędne (dobry przykład to żarówka LED). Jak działa? Inteligentne oświetlenie to nie lampy włączające się o określonej porze dnia, ale samodzielnie wykrywany przez system moment ściemniania się na dworze oraz wykrywania zmieniającej się długości dnia. Tego typu oświetlenie pozwala także na manipulowanie natężeniem światła i tym samym pozwala stworzyć w ogrodzie niesamowitą atmosferę. Oczywiście posiada także możliwość wyczuwania ruchu i dostosowuje działanie lamp do niego. To ostatnie przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów utrzymania ogrodu, ponieważ nieużywane światło po prostu gaśnie.

Inteligentny ogród to urządzenia, które zostały stworzone tak, by uwzględniać wiele zmiennych jednocześnie. W inteligentnym ogrodzie dużo elementów można dostosować do swoich własnych preferencji, które nie opierają się przecież tylko na częstotliwości wykonywania danej czynności. Właśnie dlatego rozwiązania smart to coś więcej niż po prostu zautomatyzowana pielęgnacja ogrodu. Nie zapomnij także, aby w pięknie zaaranżowanym ogrodzie zorganizować imprezkę, może Ci w tym pomóc inteligentny głośnik

Źródło: KRN.pl | 2021-03-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemhale i magazyny do kupieniagaraże do kupieniadomy na wynajem powiat Cieszyńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Braniewskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Bełchatówmieszkania na sprzedaż gmina Boguszów-Gorcedomy na sprzedaż w Łazachdomy na wynajem w Dercmieszkania na sprzedaż w Goźlinie Górnym

Deweloperzy

);