Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Im starszy kierowca, tym tańsze OC – czy na pewno?

składki OC
Obowiązkowe ubezpieczenie OC - ile wynosi?

Młodzi kierowcy płacą za obowiązkowe ubezpieczenie OC nawet kilkakrotnie więcej w porównaniu z doświadczonymi właścicielami pojazdów. Czy wiek kierowcy odgrywa istotną rolę? Sprawdzamy, czy starsze osoby mogą liczyć na niższe składki OC.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na wysokość obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Możesz się o tym przekonać, gdy wejdziesz na stronę https://rankomat.pl/tanie-oc - poznasz bowiem sposoby, dzięki którym można uzyskać tanie OC. Jednym z istotnych parametrów jest wiek kierowcy.


Wiek kierowcy a wysokość składki OC


Aby przekonać się, jak wiek kierowcy wpływa na wysokość obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, warto przeanalizować konkretne przypadki. Z pomocą przychodzi kalkulator dostępny na stronie https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/.

Załóżmy, że ubezpieczasz Peugeota 3008 z rocznika 2018 (1,6 THP Crossway S&S EAT6). Mieszkasz w Poznaniu. Prawo jazdy uzyskałeś w wieku 20 lat. Rozpatrzmy teraz warianty, w których masz: 38 lat, 48 lat, 68 lat.


38 lat
Za najtańsze ubezpieczenie OC wraz z pakietem Assistance zapłacisz 1069,79 zł (Link4).


48 lat
Najtańsze ubezpieczenie OC wraz z pakietem Assistance i NNW będzie kosztować 1051,00 zł (Axa Direct).


68 lat
Najtańsze ubezpieczenie OC wraz z pakietem Assistance będzie kosztować 1186,27 zł (Link4).


Co wynika z powyższych kalkulacji? Można wysnuć wniosek, że wiek kierowcy wpływa na wysokość składki. Nie jest jednak tak, że starsza osoba może liczyć na niższe obowiązkowe ubezpieczenie. Do pewnej granicy wiekowej faktycznie istnieje szansa na niższą składkę, ale po przekroczeniu progu wiekowego ustalanego indywidualnie przez towarzystwo ubezpieczeniowe – składka rośnie.


Wyższa cena OC u starszych kierowców znajduje swoje uzasadnienie. Wraz z wiekiem dochodzi do pogorszenia wzroku, a ponadto opóźnia się czas reakcji. To sprawia, że większe jest ryzyko spowodowania zdarzenia drogowego przez takich kierowców.


Jak obniżyć wysokość składki OC?


Na wiek nie masz wpływu. Jednak jako kierowca możesz zadbać o bezszkodową jazdę, co pozwoli obniżyć wysokość składki. Pamiętaj, że towarzystwa ubezpieczeniowe premiują bezpiecznych kierowców, przyznając zniżki – zgodnie z tabelą Bonus Malus.

Źródło: rankomat.pl | 2019-08-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

4.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemdziałki na wynajemdomy na sprzedaż powiat Bolesławieckimieszkania na sprzedaż powiat Włodawskimieszkania na wynajem gmina Krościenko Wyżnemieszkania na sprzedaż gmina Krzęcindomy na wynajem w Bielawachdomy na sprzedaż w Choćmirowiemieszkania na sprzedaż w Krzeczynie

Deweloperzy

);