Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Ceny mieszkań: gra na czas?

Ceny mieszkań: gra na czas?
Ceny mieszkań: gra na czas?

Deweloperzy są najważniejszymi graczami na rynku nieruchomości, mając duży wpływ na dostępność nowych mieszkań. W ostatnich miesiącach można zaobserwować ich zaskakującą strategię, która nie przynosi dobrych wieści dla tych, którzy myślą o zakupie domu.

Wygląda na to, że firmy deweloperskie starają się opóźniać realizację swoich inwestycji, co potwierdzają dane Głównego Urzędu Statystycznego z lipca 2023 r. Mimo że wydano 131 tys. pozwoleń na budowę lokali mieszkalnych, w ciągu siedmiu pierwszych miesięcy 2023 r. oddano do użytku zaledwie nieco ponad 45 tys.

W porównaniu z tym, inwestorzy indywidualni niemal w całości realizują swoje pozwolenia na budowę. To zaskakujące, zwłaszcza w obliczu rosnącego zainteresowania zakupem nieruchomości, spowodowanego między innymi wprowadzeniem programu "Pierwsze mieszkanie" oraz atrakcyjnymi ofertami kredytowymi. Serwis Bezprawnik.pl sugeruje, że deweloperzy mogą celowo tworzyć niedobór oferty, by w rezultacie podnieść ceny mieszkań. Taka strategia jest korzystna dla deweloperów, lecz dla przyszłych nabywców jest to sytuacja niekorzystna. Oznacza to bowiem, że nie tylko będą musieli dłużej czekać na otrzymanie mieszkania, ale mogą także spotkać się z wyższymi cenami.

Dla wielu Polaków, zwłaszcza młodych rodzin, może to oznaczać, że marzenie o własnym domu stanie się poza ich zasięgiem. Ostatecznie, jeśli deweloperzy kontynuują taką strategię, może to mieć długotrwałe skutki dla rynku nieruchomości i zniechęcić potencjalnych nabywców.

Źródło: KRN.pl | 2023-09-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniadziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Parczewskilokale użytkowe na wynajem powiat Grodziskimieszkania na sprzedaż gmina Puchaczówdomy na sprzedaż gmina Jabłońdomy na wynajem w Nowym Jamielnikumieszkania na sprzedaż w Kowalewiedomy na wynajem w Krośnie

Deweloperzy

);