Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

6 faktów na temat robotów sprzątających

Czy robot sprzątający to rozwiązanie dla Ciebie? Poznaj fakty dotyczące tego sprzętu.
Czy robot sprzątający to rozwiązanie dla Ciebie? Poznaj fakty dotyczące tego sprzętu.

Zastanawiasz się nad zakupem robota sprzątającego? To z pewnością świetna inwestycja. Zyskasz perfekcyjnie czyste podłogi każdego dnia, nie wkładając w to wysiłku i nie poświęcając na sprzątanie czasu. Brzmi zachęcająco, prawda? Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, czy robot sprzątający to rozwiązanie dla Ciebie, poznaj najistotniejsze fakty dotyczące tego typu sprzętu.

1. Robot sprzątający jest dokładniejszy w odkurzaniu niż... człowiek!

Wysokiej klasy urządzenia sprzątające posiadają odpowiedni kształt i wyposażone są w zaawansowaną technologię, co umożliwia sprzątanie w narożnikach, wzdłuż krawędzi, głęboko w rogach i pod meblami. Dodatkowo robot sprzątający tworzy mapę domu, adaptuje się do poszczególnych pomieszczeń i doskonale "wie" jaką drogę sprzątania wybrać. Czy człowiek sprząta podobnie? Perfekcjoniści lub pasjonaci odkurzania może tak. Większości z nas jednak brakuje na takie manewry zarówno czasu, jak i energii oraz ochoty. A robot sprzątający może pracować bez przerwy każdego dnia!

2. Ten nowoczesny sprzęt sprząta także po sobie

Fantastycznym rozwiązaniem są z pewnością roboty odkurzające, które automatycznie opróżniają swój pojemnik do stacji z funkcją automatycznego usuwania brudu. Nawet kilka tygodni możesz w ogóle nie myśleć o robocie i konieczności pozbywania się zanieczyszczeń. Istotne jedynie, aby wybrać sprzęt wyposażony w szczelne, wielowarstwowe worki na brud, blokujące wydostawanie się na zewnątrz alergenów, pyłków i pleśni.

3. 100 proc. higieny. Robot sprzątający usuwa brud, kurz, pyłki roślin i sierść zwierząt

Duża moc ssania, specjalne gumowe szczotki, zaawansowany system filtracji – wszystko to sprawia, że roboty sprzątające dbają nie tylko o czystość, ale i o zdrowie domowników. Specjalne rozwiązania techniczne zapobiegają wkręcaniu się w szczotki włosów i sierści zwierząt, zatem odkurzanie przebiega bez zakłóceń i wyjątkowo skutecznie. A jeśli cierpisz na alergię, z pewnością docenisz fakt, że robot odkurzający przechwytuje niemal 100% alergenów znajdujących się na powierzchni podłóg.

4. Robot może sprzątać zgodnie z Twoimi nawykami i potrzebami

Jesteś alergikiem? Robot podpowie Ci dodatkowy cykl sprzątania w okresie pylenia roślin i zrzucania przez zwierzęta sierści. Urządzenie możesz także zaprogramować w sposób, który najbardziej odpowiadał będzie Twojemu rytmowi dnia, a nawet Twoim nawykom związanym ze sprzątaniem. Co ważne, urządzenie samo podpowie Ci rozwiązania, które uzna za bliskie Twoim preferencjom. 

Wybierając urządzenie, warto sprawdzić, czy jest ono wyposażone w specjalne czujniki pozwalające rozpoznawać miejsca najbardziej narażone na zanieczyszczenie, jak kuchnia, czy pokój dzienny.

5. Robot sprzątający to urządzenie wyjątkowo łatwe w obsłudze

Jeśli martwisz się, że tego typu urządzenia są skomplikowane i trudne w obsłudze, spieszymy wyjaśnić, że tak nie jest. Robot sprzątający jest niemal intuicyjny w nawigowaniu. Możesz sterować nim, wydając polecenia głosowe (np. przy wykorzystaniu Asystenta Google) lub też programować jego pracę na wszystkie dni tygodnia, korzystając z intuicyjnej w obsłudze aplikacji.

6. Urządzenie sprawdzi się na każdym rodzaju podłóg

Ruchome głowice czyszczące, w jakie wyposażone są roboty sprzątające, pozwalają dostosować się urządzeniom do rodzaju powierzchni, na której pracują. Robot zadba więc o czystość każdej podłogi, niezależnie, czy jest to dywan, parkiet, czy kafelki z fugami!

Źródło: KRN.pl | 2021-03-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy na sprzedażmieszkania do kupieniadomy na sprzedaż powiat Białostockilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wągrowieckilokale użytkowe na wynajem gmina Krzeszycedomy na sprzedaż gmina M. Świnoujściedomy na sprzedaż w Sudragachmieszkania na wynajem w Kocudza Trzeciamieszkania na wynajem w Łaszowie

Deweloperzy

);