Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

3 rzeczy, które trzeba wiedzieć o zakupie domu w Hiszpanii

Zakup domu w Hiszpanii – co trzeba wiedzieć?
Zakup domu w Hiszpanii – co trzeba wiedzieć?

Hiszpania to kraj, który co roku przyciąga do siebie nie tylko rzesze turystów, ale również osoby, które decydują się zamieszkać w nim na stałe. Piękne krajobrazy, łagodny klimat i podejście Hiszpanów do życia sprawiają, że coraz więcej osób z całego świata kupuje nieruchomości w Hiszpanii. Oto 3 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, decydując się kupić tam dom.

Koszty zakupu

Z punktu widzenia nabywcy najważniejsza jest cena transakcyjna, na którą w dużej mierze składa się wartość nieruchomości. Warto również porównać dostępne, co umożliwia agencja Dream Property Marbella. Ceny domów w Hiszpanii w ostatnim czasie nieco wzrosły, dlatego przede wszystkim inwestor powinien ustalić budżet, jakim dysponuje. Na cenę poszczególnych nieruchomości wpływ ma przede wszystkim metraż, lecz bardzo istotna jest też lokalizacja. Najwyższe ceny odnotowuje się w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie, nieco niższe w innych rejonach kraju. Warto pamiętać również o kosztach dodatkowych, takich jak taksa notarialna. 


Właściwy wybór rejonu

Hiszpania to niezwykle zróżnicowany kraj, dlatego należy zastanowić się, w jakim dokładnie miejscu chcemy kupić dom. Warto zwrócić uwagę na klimat, bowiem nie jest prawdą, że w całej Hiszpanii lata są upalne, a zimy bardziej przypominają wczesną jesień. Otóż na północy kraju klimat jest zdecydowanie chłodniejszy, niż na południu. W miastach położonych na północy i na północnym-zachodzie pogoda nieco bardziej przypomina tą, która występuje w Polsce. Im bardziej na południe, tym upalniej. Warto również pamiętać o zróżnicowaniu kulturowym. Pasjonaci sztuki i szeroko pojętej kultury powinni wybierać rejony, które wręcz obfitują w różnego rodzaju muzea czy atrakcje turystyczne. Więcej o tym, jak wybrać odpowiedni rejon na zakup domu, można przeczytać tutaj: https://www.dreamproperty.pl/blog/105/chcesz-kupic-dom-w-hiszpanii-oto-co-trzeba-wiedziec.

 


Przeznaczenie nieruchomości

Dom w Hiszpanii stanowi dla wielu osób atrakcyjną lokatę kapitału, inni zaś kupują nieruchomość, aby na stałe zamieszkać w Hiszpanii. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup domu, który ma być naszym lokum w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Warto wybrać dom położony w miejscowości atrakcyjnej turystycznie bądź w takiej, w której znajduje się uniwersytet, jeśli nieruchomość będzie służyć celom zarobkowym. Ciekawym miastem, do którego latem przyjeżdżają tłumy turystów, zaś przez pozostałą część roku studenci, jest Malaga. Jeżeli nabyta nieruchomość ma służyć celom mieszkaniowym, to dobrze jest wybrać miejsce z bogatą infrastrukturą. W przypadku wyboru mniejszej miejscowości, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób skomunikowana jest ona z najbliższym, większym miastem. Przeznaczenie nieruchomości ma również wpływ na jej metraż, bowiem zwykle wybieramy domy o większej powierzchni, gdy chcemy w nich zamieszkać, zaś nieco mniejsze, gdy mają służyć jedynie na wynajem. 

 


 

Źródło: KRN.pl | 2021-11-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (2)

sin ⋅ 16-11-2021 | 10:21

Jedno jest pewne, patrząc na ceny nieruchomości w PL, politykę NBP wobec złotego i inflacji i pogodę - nieruchomości na południu EU robią się wyjątkowo interesującymi propozycjami inwestycyjnymi.

Davina Claire ⋅ 15-11-2021 | 18:27

OFERTA POŻYCZKI Z NOWOŚCI FINANSE" Dzień dobry!!! Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, polecę Ci Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance i możesz złożyć wniosek o pożyczkę w mojej firmie i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. W NOVELTY FINANCE zapewniamy rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail na adres noveltyfinances@gmail.com lub zadzwoń / WhatsApp przez: +447915601531) Staramy się, aby pożyczanie było łatwe, wygodne i niedrogie. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna, a Ty możesz pożyczyć do 15 milionów euro z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować, gdy pilnie potrzebujesz pożyczki. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w bankach, nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zawsze i wszędzie we własnym dogodnym miejscu za pomocą telefonu lub laptopa, wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pośrednictwem E-mail: (noveltyfinances@gmail.com) LUB zadzwoń i napisz do nas na WhatsApp przez: +447915601531 Jesteśmy zawsze podekscytowani udzielaniem wsparcia finansowego.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdziałki na wynajemhale i magazyny do kupieniadomy na wynajem powiat Piskimieszkania na sprzedaż powiat Sejneńskilokale użytkowe na wynajem gmina Wierzbnodomy na wynajem gmina Czajkówmieszkania na wynajem w Rudziedomy na sprzedaż w Stubniemieszkania na wynajem w Chyczy

Deweloperzy

);