Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Najem nieruchomości

W październiku 2004 r. mama dostała wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego z przyczyn niezamieszkania. Mieszkała tam 8 miesięcy wcześniej, ale z uwagi na remont mieszkania przeniosła się do mnie. Napisała odwołanie i dostała odpowiedź negatywną.

Zgodnie z art. 11 ust 3 ustawy o ochronie praw lokatorów właściciel lokalu, w którym czynsz jest niższy niż 3% wartości odtworzeniowej lokalu, może wypowiedzieć stosunek najmu, z zachowaniem 6-miesięcznego terminu wypowiedzenia, z powodu niezamieszkiwania najemcy przez okres dłuższy niż 12 miesięcy.

Zatem aby właściciel mógł skutecznie wypowiedzieć umowę, musi w sądzie wykazać, że lokator przez okres dłuższy niż rok nie zamieszkiwał w lokalu. Jeżeli tego nie wykaże, wypowiedzenie takie będzie nieważne i nie zostanie uwzględnione, a jego powództwo o opróżnienie lokalu oddalone.

2006-08-01

powrót do listy pytań do prawnika

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniamieszkania na zamianęinne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Inowrocławskidomy na sprzedaż powiat Chrzanowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Damasławekdomy na wynajem gmina Ostrowicedomy na wynajem w Głębokiejdomy na wynajem w Górka Klonowska-Koloniadomy na wynajem w Nagórkach Dobrskich

Deweloperzy

);