Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Życie z długiem do sześćdziesiątki

2008-01-07

Życie z długiem do sześćdziesiątki

Znacznie wzrosła średnia wysokość zadłużenia w 2007 roku. Mieszkanie na kredyt najczęściej kupowały osoby w wieku 25 – 35 lat. Przeciętnie pożyczały 200 tysięcy złotych na 30 lat.

Znacznie wzrosła średnia wysokość zadłużenia w 2007 roku. Mieszkanie na kredyt najczęściej kupowały osoby w wieku 25 – 35 lat. Przeciętnie pożyczały 200 tysięcy złotych na 30 lat – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Miniony rok okazał się rekordowy pod względem liczby zaciągniętych kredytów hipotecznych. Wiele banków już w drugim – trzecim kwartale osiągnęło sprzedaż na poziomie 2006 r. Pożyczamy więcej i na dłużej – zauważa dziennik. W 2007 r. wyraźnie było widać odwrót kredytobiorców od franka szwajcarskiego. Chociaż niektóre banki nadal udzielają więcej kredytów walutowych, to zgodnie twierdzą, że stosunek kredytów złotowych do walutowych ciągle wzrasta.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, na ogół na kredyt decydowały się osoby w wieku 25 – 35 lat o średnich miesięcznych dochodach netto 2500 – 4000 zł. Częściej wnioski o kredyty składali pracujący w biurach niż przy produkcji oraz mieszkający w dużych aglomeracjach. Zadłużaliśmy się przeważnie na 25 – 30 lat, a pożyczkę spłacamy w ratach równych, wnosząc 20 – 30 proc. wkładu własnego.

Źródło: „Rzeczpospolita” 7.01.2008 | 2008-01-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniagaraże na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Kolbudydomy na wynajem powiat Człuchowskilokale użytkowe na wynajem gmina Ludwinmieszkania na wynajem gmina Hajnówkamieszkania na sprzedaż w Łysakowiemieszkania na sprzedaż w Harasimowiczachmieszkania na wynajem w Wielgolasie Duchnowskim

Deweloperzy

);