Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zwrot nieruchomości na nowych zasadach

Magdalena Hojniak | 2018-12-12

Zwrot nieruchomości na nowych zasadach
Wywłaszczone nieruchomości będą zwracane według nowych zasad

Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami zmieni zasady, na jakich będzie odbywał się zwrot wywłaszczonych nieruchomości.

Opracowany przez ministerstwo inwestycji i rozwoju projekt nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami zyskał akceptację rządu. Przyjęte w nim zasady zmieniają warunki, na jakich będzie odbywał się zwrot wywłaszczonych nieruchomości. Zgodnie z nimi bez względu na to, kto złoży wniosek, zwrot będzie mógł otrzymać zarówno każdy poprzedni właściciel, jak i jego spadkobiercy.

Jeśli adres uprawnionych do obiektu osób będzie niemożliwy do ustalenia, o sprawie zostaną one poinformowane za sprawą obwieszczenia. Niezłożenie wniosku we wskazanym terminie zostanie potraktowane jako wygaśnięcie zwrotu. Nieistotna ma być również sama forma uzyskania praw do nieruchomości – bez względu na to, czy była to decyzja, czy umowa, poprzedni właściciel może starać się o zwrot.

Możliwość dochodzenia zwrotu będzie ograniczona czasowo, a okres na załatwienie sprawy wynosi 20 lat, liczone od daty wydania ostatecznej decyzji. Rozwiązanie ułatwi wykorzystywanie wywłaszczonych i zbędnych nieruchomości na cele publiczne czy budownictwo mieszkaniowe. Odnośnie do nieruchomości, których termin 20 lat mija w dniu wejścia w życie ustawy lub nastąpi on za 3 lata, przyjęto zasadę, że można ubiegać się o prawa do niej w przeciągu 3 lat.  

Źródło: KRN.pl | 2018-12-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

gosia ⋅ 18-12-2018 | 11:46

Wszystko pięknie ... A co z nieruchomościami odebranymi na mocy dekretu Bieruta i PKWN? Czy nadal ta sprawa ma być nierozstrzygnięta? Dlaczego klasyfikuje się poszkodowanych i uchwala się ustawy rozgraniczające sposób wywłaszczenia i naprawiania szkód ? Wszyscy właściciele i ich spadkobiercy zostali skrzywdzeni przez ówczesne władze i powinni być traktowani na tych samych prawach i zasadach niezależnie od tego w jaki sposób nastąpiło wywłaszczenie. Dekret Bieruta i dekret PKWN to takie samo wywłaszczenie - odebranie własności obywatelom (majątku zdobytego przez całe pokolenia) bez żadnego zadośćuczynienia. Zostali w sposób okrutny pozbawieni całego dobytku i dyskryminowani przez władze komunistyczne. Mówimy, że w Polsce mamy demokrację. Na czym polega ta demokracja? W demokratycznym państwie wszyscy powinni być równo traktowani i nie powinno być podziałów na lepszych i gorszych, toteż każdy obywatel , który utracił swój majątek i doznał krzywdy na skutek działań władz państwowych powinien odzyskać swoją nieruchomość lub jeżeli nie ma takiej możliwości otrzymać odszkodowanie w formie pieniężnej lub w postaci innej zastępczej nieruchomości w wysokości wartości nieruchomości utraconej. Przede wszystkim w państwie demokratycznym złodziejskie dekrety ustanowione przez władze komunistyczne powinny być dawno unieważnione a jednak do dzisiaj przez cały czas działają i władze powołują się na ich paragrafy. Ile czasu jeszcze właściciele odebranych nieruchomości i ich spadkobiercy będą toczyli walkę o zadośćuczynienie swoich krzywd? Czy tak ma wyglądać polska demokracja?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupienialokale użytkowe do kupieniakamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Skierniewickimieszkania na sprzedaż powiat Pabianickidomy na wynajem gmina Lipnicadomy na wynajem gmina Bojanówdomy na sprzedaż w Wierzchachmieszkania na wynajem w Mościscemieszkania na wynajem w Dąbrowej

Deweloperzy

);