Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zwolnienia z podatku od nieruchomości dla inwestorów

2007-08-17

Zwolnienia z podatku od nieruchomości dla inwestorów

Rady gminy – w ramach pomocy inwestycyjnej – mogą wprowadzać dodatkowe zwolnienia od podatku od nieruchomości. Od wczoraj obowiązuje rozporządzenie w tej sprawie – podaje „Gazeta Prawna”.

Rady gminy – w ramach pomocy inwestycyjnej – mogą wprowadzać dodatkowe zwolnienia od podatku od nieruchomości. Od wczoraj obowiązuje rozporządzenie w tej sprawie – podaje „Gazeta Prawna”.

Zwolnienia będą wprowadzane uchwałą rad gmin. Uchwały przewidujące udzielenie pomocy inwestycyjnej nie będą podlegały notyfikacji Komisji Europejskiej. Nie będą też wymagały opinii prezesa UOKiK. Udzielana pomoc będzie mogła być obliczana w odniesieniu do kosztów inwestycji w środki trwałe i wartości niematerialne i prawne, które są związane z realizacją nowej inwestycji lub kosztów utworzenia miejsc pracy – czytamy dalej.

Aby uzyskać taką pomoc – podaje „Gazeta Prawna” – przedsiębiorca przed rozpoczęciem realizacji inwestycji będzie musiał dokonać zgłoszenia właściwemu organowi podatkowemu. Zarówno tryb, jak i formę dokonania tego zgłoszenia, ustali rada gminy. Ponadto przedsiębiorca będzie musiał zobowiązać się do pokrycia co najmniej 25 proc. kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą ze środków własnych lub z zewnętrznych źródeł finansowania. Konieczne też będzie spełnienie warunku dotyczącego utrzymania inwestycji w danym regionie przez okres co najmniej pięciu lat, a w przypadku małych i średnich przedsiębiorców – co najmniej trzech lat od dnia zakończenia jej realizacji.

Rozporządzenie będzie obowiązywało do końca 2013 roku.

Źródło: „Gazeta Prawna” 16.08.2007 | 2007-08-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na zamianędomy na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Sandomierskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Szamotulskimieszkania na wynajem gmina Jasłomieszkania na wynajem gmina Maków Mazowieckidomy na wynajem w Brudnowiemieszkania na sprzedaż w Lichawiedomy na sprzedaż w Kusowie

Deweloperzy

);