Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Związek Miast Polskich o specustawie mieszkaniowej

Magdalena Hojniak | 2018-04-19

Związek Miast Polskich o specustawie mieszkaniowej

To kolejna negatywna opinia w sprawie przepisów zaproponowanych w specustawie mieszkaniowej.

Przygotowywana w ostatnim czasie ustawa, która ma na celu uproszczenie procesu inwestycyjnego, rodzi kontrowersje w wielu środowiskach. Najczęstsze zarzuty, jakie pojawiają się w odniesieniu do nowego prawa, dotyczą chaosu urbanistycznego oraz braku kontroli nad zabudową, co jak twierdzą przeciwnicy, jest ukłonem w stronę deweloperów.

Zdaniem członków Związku Miast Polskich przepisy opracowano bazując na błędnej diagnozie. W swoim stanowisku w tej sprawie podkreślają oni, że Polska dysponuje nadpodażą terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową, w związku z czym ułatwienia w lokalizowaniu inwestycji są zbędne. Co więcej, ich wprowadzenie może skutkować omijaniem aktów planistycznych, a to w efekcie doprowadzi do dalszej, niekontrolowanej suburbanizacji miast kosztem terenów zielonych. Oprócz tego rodzi to problemy z obciążaniem społeczności wydatkami na dodatkową infrastrukturę, która będzie musiała wtenczas powstać. W stanowisku Związku pojawiło się przekonanie, że zapisy ustawy zmniejszą decyzyjność gmin w realizacji własnych zadań.

Związkowcy przypominają również o przygotowywanym od dłuższego czasu Kodeksie urbanistyczno-budowlanym. Liczyliśmy na to, że szybko wejdzie w życie, umożliwiając podjęcie działań na rzecz przywrócenia ładu przestrzennego, zdewastowanego w wyniku przyjęcia w roku 2003 obecnej ustawy. Niestety pojawiają się informacje o wstrzymaniu tych prac, pomimo że to właśnie Kodeks pozwoliłby na zniesienie wielu dzisiejszych barier w procesach rozwoju miast, piszą w stanowisku.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-04-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Domy Piltza 16
Willa Słowicza
Budynek mieszkalny przy ul....
Sand Hotel ****

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemgaraże na wynajemlokale użytkowe do kupieniadomy na wynajem powiat M. Gliwicedomy na sprzedaż powiat Ryckilokale użytkowe na wynajem gmina Biskupicedomy na wynajem gmina Sobótkamieszkania na sprzedaż w Śniatachmieszkania na wynajem w Trójcydomy na wynajem w Jadwiżynie

Deweloperzy