Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Związek Miast Polskich o specustawie mieszkaniowej

Magdalena Hojniak | 2018-04-19

Związek Miast Polskich o specustawie mieszkaniowej

To kolejna negatywna opinia w sprawie przepisów zaproponowanych w specustawie mieszkaniowej.

Przygotowywana w ostatnim czasie ustawa, która ma na celu uproszczenie procesu inwestycyjnego, rodzi kontrowersje w wielu środowiskach. Najczęstsze zarzuty, jakie pojawiają się w odniesieniu do nowego prawa, dotyczą chaosu urbanistycznego oraz braku kontroli nad zabudową, co jak twierdzą przeciwnicy, jest ukłonem w stronę deweloperów.

Zdaniem członków Związku Miast Polskich przepisy opracowano bazując na błędnej diagnozie. W swoim stanowisku w tej sprawie podkreślają oni, że Polska dysponuje nadpodażą terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową, w związku z czym ułatwienia w lokalizowaniu inwestycji są zbędne. Co więcej, ich wprowadzenie może skutkować omijaniem aktów planistycznych, a to w efekcie doprowadzi do dalszej, niekontrolowanej suburbanizacji miast kosztem terenów zielonych. Oprócz tego rodzi to problemy z obciążaniem społeczności wydatkami na dodatkową infrastrukturę, która będzie musiała wtenczas powstać. W stanowisku Związku pojawiło się przekonanie, że zapisy ustawy zmniejszą decyzyjność gmin w realizacji własnych zadań.

Związkowcy przypominają również o przygotowywanym od dłuższego czasu Kodeksie urbanistyczno-budowlanym. Liczyliśmy na to, że szybko wejdzie w życie, umożliwiając podjęcie działań na rzecz przywrócenia ładu przestrzennego, zdewastowanego w wyniku przyjęcia w roku 2003 obecnej ustawy. Niestety pojawiają się informacje o wstrzymaniu tych prac, pomimo że to właśnie Kodeks pozwoliłby na zniesienie wielu dzisiejszych barier w procesach rozwoju miast, piszą w stanowisku.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-04-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Przepiękny dom jednorodzinny

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadomy na zamianękamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Cieszyńskimieszkania na sprzedaż powiat Łęczyńskimieszkania na sprzedaż gmina Dopiewodomy na wynajem gmina Wartamieszkania na sprzedaż w Marysiniedomy na sprzedaż w Kolinczudomy na wynajem w Gołuchowicach

Deweloperzy

);