Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Znów zburzą przy rondzie

2012-02-20

Znów zburzą przy rondzie

Po biurowcu Ilmetu i hotelu Mercure, właściciele kolejnego obiektu zlokalizowanego przy stołecznym Rondzie ONZ, rozważają rozbiórkę i ponowne zagospodarowanie parceli.

Należąca do firmy Skanska spółka Arco Development rozważa zburzenie należącego do niej budynku położonego przy ul. Pereca – w bezpośrednim sąsiedztwie stołecznego Ronda ONZ – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. Pod nową inwestycję ma być rozebrany blok z połowy lat 90.

Podobnie jak nabycie przez Skanska biurowców przy ul. Twardej, zakup domu przy ul. Pereca był uwarunkowany chęcią wybudowania w jego sąsiedztwie nowego wieżowca. Na parcelę, na której miał powstać biurowiec, wychodzą jednak okna domu. Dlatego od początku Skanska kontunuuje politykę poprzedniego właściciela obiektu (firmy MGPA) i nakłania lokatorów do wyprowadzki.

Blok przy ul. Pereca jest kolejnym przykładem zmian zachodzących w okolicach Ronda ONZ, które staje się nowym, biznesowym centrum Warszawy. Duże znaczenie dla potencjału lokalizacji ma budowana obecnie (pośrodku ronda) stacja II linii metra. Sąsiadujący z nią stumetrowy wieżowiec Ilmet ma być zastąpiony przez dwa razy wyższy obiekt, dorównujący wysokością biurowcowi Rondo 1. Wiosną rozpoczną się prace przy rozbiórce hotelu Mercure, w miejsce którego powstanie drapacz chmur. Podobne plany zgłosił także Polski Holding Nieruchomości – właściciel obiektu biurowego przy Świętokrzyskiej i biurowca Kaskada.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2012-02-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemgaraże na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Suwalskimieszkania na sprzedaż powiat Rawskidomy na wynajem gmina Karniewomieszkania na sprzedaż gmina Świętajnodomy na wynajem w Starym Jamielnikumieszkania na wynajem w Kostrzydomy na wynajem w Maciejowicach

Deweloperzy

);