Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmiany w zasadach wynajmu mieszkań miasta

2006-03-13

Zmiany w zasadach wynajmu mieszkań miasta

Władze Krakowa przedstawiły niedawno nowe, obowiązujące od początku marca, zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład zasobu mieszkaniowego miasta.

Władze Krakowa przedstawiły niedawno nowe, obowiązujące od początku marca, zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład zasobu mieszkaniowego miasta. Do najbardziej istotnych zmian należy m.in.: poszerzenie kręgu osób uprawnionych (po spełnieniu określonych warunków) do ubiegania się o wynajem lokalu mieszkalnego z tytułu niezaspokojonych potrzeb mieszkaniowych, wprowadzenie możliwości „kontroli zachowań rodzin ubiegających się o pomoc mieszkaniową” (jak podkreślają twórcy zmian „mieszkania w nowym budownictwie przyznawane będą wyłącznie osobom o nieposzlakowanej opinii i dającym gwarancję regularnego opłacania czynszu”). Oprócz tego w nowych przepisach znalazły się m.in. zapisy o możliwości zamiany, w drodze konkursu ofert, lokali komunalnych na lokale w nowo wybudowanych lub zmodernizowanych domach nabywanych przez Gminę. Ponadto przyjęto progi dochodowe uprawniające najemców miejskich lokali do obniżki czynszu (od 25 do 70 proc.).

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 6/2006 | 2006-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniadziałki na wynajemkamienice do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Braniewskilokale użytkowe na wynajem powiat Krośnieńskidomy na wynajem gmina Brąszewicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Czerminmieszkania na sprzedaż w Jabłonkachdomy na sprzedaż w Placydówdomy na wynajem w Glichowie

Deweloperzy

);