Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmiany w statucie ZBK

2006-02-27

Zmiany w statucie ZBK

Najistotniejsza zmiana polega na umożliwieniu radcom prawnym ZBK lub działającym na zlecenie ZBK kancelariom prawnym występowanie przed sądami, w sprawach o opróżnienie lokali w budynkach stanowiących własność miasta.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski skierował pod obrady Rady Miasta projekt uchwały mającej wprowadzić zmiany w statucie Zarządu Budynków Komunalnych (ZBK). Jak uzasadniał swoją decyzję, zmiany takie wynikają z konieczności dostosowania statutu ZBK do obowiązujących od początku roku przepisów o finansach publicznych. Proponowane przez prezydenta zmiany dotyczą przede wszystkim kwestii formalno-prawnych działania ZBK oraz przyznają nowe możliwości działania urzędowi. Najistotniejsza zmiana polega na umożliwieniu radcom prawnym ZBK lub działającym na zlecenie ZBK kancelariom prawnym występowanie przed sądami, w sprawach o opróżnienie lokali w budynkach stanowiących własność miasta. Dotychczas sądy nieraz odmawiały uznania pełnomocnictwa przedstawicieli ZBK w tego typu sprawach, argumentując, że mają oni pełnomocnictwo jedynie w zakresie działalności statutowej ZBK. W statucie natomiast nie było odpowiedniego zapisu mówiącego o reprezentowaniu gminy przed sądami w ww. sprawach.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 5/2006 | 2006-02-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kamiennogórskidomy na wynajem powiat M. Toruńmieszkania na wynajem gmina Medykalokale użytkowe na wynajem gmina Kurzętnikmieszkania na wynajem w Soczewcedomy na wynajem w Osowej Drobińskiejmieszkania na sprzedaż w Jasieniu

Deweloperzy

);