Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmiany w statucie ZBK

2006-02-27

Zmiany w statucie ZBK

Najistotniejsza zmiana polega na umożliwieniu radcom prawnym ZBK lub działającym na zlecenie ZBK kancelariom prawnym występowanie przed sądami, w sprawach o opróżnienie lokali w budynkach stanowiących własność miasta.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski skierował pod obrady Rady Miasta projekt uchwały mającej wprowadzić zmiany w statucie Zarządu Budynków Komunalnych (ZBK). Jak uzasadniał swoją decyzję, zmiany takie wynikają z konieczności dostosowania statutu ZBK do obowiązujących od początku roku przepisów o finansach publicznych. Proponowane przez prezydenta zmiany dotyczą przede wszystkim kwestii formalno-prawnych działania ZBK oraz przyznają nowe możliwości działania urzędowi. Najistotniejsza zmiana polega na umożliwieniu radcom prawnym ZBK lub działającym na zlecenie ZBK kancelariom prawnym występowanie przed sądami, w sprawach o opróżnienie lokali w budynkach stanowiących własność miasta. Dotychczas sądy nieraz odmawiały uznania pełnomocnictwa przedstawicieli ZBK w tego typu sprawach, argumentując, że mają oni pełnomocnictwo jedynie w zakresie działalności statutowej ZBK. W statucie natomiast nie było odpowiedniego zapisu mówiącego o reprezentowaniu gminy przed sądami w ww. sprawach.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 5/2006 | 2006-02-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażinne nieruchomości do kupieniadomy na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Namysłowskidomy na sprzedaż powiat Ostrowskidomy na sprzedaż gmina Pieniężnolokale użytkowe na sprzedaż gmina Suchedniówmieszkania na wynajem w Porzeczudomy na wynajem w Dąbrówcemieszkania na wynajem w Okoninki

Deweloperzy

);