Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmiany w przepisach o pomocy w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych

2005-05-06

Zmiany w przepisach o pomocy w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych

Sejm uchwalił ustawę o zmianie przepisów dotyczących pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych.

Sejm uchwalił ustawę o zmianie przepisów dotyczących pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych. Nowelizacja przewiduje m.in.: wydłużenie o 4 kwartały (tj. do 12 kwartałów) okresu całkowitego zawieszenia spłaty kredytu, w którym kredytobiorcy są zwolnieni z obowiązku dokonywania spłat kredytu (bez zmiany pozostaje natomiast okres częściowego zawieszenia spłaty), przedłużenie o 3 lata (tj. z końca 2005 r. na koniec 2008 r.) terminu dokonywania przez kredytobiorców przedterminowych, całkowitych spłat zadłużenia na preferencyjnych warunkach. Wprowadza też odstępstwa od zasady terminowości i systematyczności dokonywania spłat kredytu w okresie 20 lat, polegającego na zaliczeniu do tego okresu opóźnienia w spłacie kredytu, dotyczącego jednak nie więcej niż 4 kwartałów. Ponadto przyjęta ustawa doprecyzowuje warunki ponownej wypłaty premii gwarancyjnej oraz zasady ustalania jej wysokości.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2005 | 2005-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. st. Warszawamieszkania na wynajem powiat Pajęczańskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Białaczówdomy na sprzedaż gmina Sulechówmieszkania na wynajem w Baryczudomy na wynajem w Płomieńcudomy na wynajem w Kobyle

Deweloperzy

);