Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmiany w przepisach o pomocy w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych

2005-05-06

Zmiany w przepisach o pomocy w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych

Sejm uchwalił ustawę o zmianie przepisów dotyczących pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych.

Sejm uchwalił ustawę o zmianie przepisów dotyczących pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych. Nowelizacja przewiduje m.in.: wydłużenie o 4 kwartały (tj. do 12 kwartałów) okresu całkowitego zawieszenia spłaty kredytu, w którym kredytobiorcy są zwolnieni z obowiązku dokonywania spłat kredytu (bez zmiany pozostaje natomiast okres częściowego zawieszenia spłaty), przedłużenie o 3 lata (tj. z końca 2005 r. na koniec 2008 r.) terminu dokonywania przez kredytobiorców przedterminowych, całkowitych spłat zadłużenia na preferencyjnych warunkach. Wprowadza też odstępstwa od zasady terminowości i systematyczności dokonywania spłat kredytu w okresie 20 lat, polegającego na zaliczeniu do tego okresu opóźnienia w spłacie kredytu, dotyczącego jednak nie więcej niż 4 kwartałów. Ponadto przyjęta ustawa doprecyzowuje warunki ponownej wypłaty premii gwarancyjnej oraz zasady ustalania jej wysokości.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2005 | 2005-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemkamienice na zamianęmieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Tomaszowskimieszkania na sprzedaż powiat Bydgoskidomy na wynajem gmina Świdwinmieszkania na sprzedaż gmina Kulesze Kościelnedomy na sprzedaż w Kobyłcemieszkania na sprzedaż w Ochodzedomy na wynajem w Zdwórzu

Deweloperzy

);