Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Złoty się umacnia

2009-01-08

Złoty się umacnia

Tylko w tym tygodniu złoty zyskał w stosunku do euro około 20 gr. Tak poważnego umocnienia polskiej waluty nie było od października.

Tylko w tym tygodniu złoty zyskał w stosunku do euro około 20 gr. Tak poważnego umocnienia polskiej waluty nie było od października – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Od lipca złoty osłabił się w stosunku do euro czy franka szwajcarskiego o 20-30 proc., przez co mocno wzrosły raty spłacanych pożyczek walutowych. Jeszcze pod koniec lipca euro kosztowało 3,2 zł, pod koniec grudnia już prawie 4,2 zł. Jednak od kilku dni złoty znów cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów – czytamy dalej. Dzięki temu osoby spłacające walutowe pożyczki mogą odczuć chwilową ulgę. Według ekspertów obecne odbicie polskiej waluty wynika m.in. z mniejszego zainteresowania walutami ze strony polskich przedsiębiorstw – dodaje dziennik. Ekonomiści Raiffeisen Bank Polska są zdania, że złoty obecnie zyskuje więcej niż inne waluty naszego regionu, bo wcześniej więcej stracił.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 7.01.2009 | 2009-01-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedażdziałki do kupieniadomy na sprzedaż powiat Białobrzeskidomy na wynajem powiat Zwoleńskimieszkania na wynajem gmina Żyrzynlokale użytkowe na wynajem gmina Łuktadomy na wynajem w Gniechowicachmieszkania na wynajem w Dąbrowa Tomaszowskadomy na wynajem w Dąbrowej

Deweloperzy

);