Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ziobro obcina stawki notariuszom

2006-08-23

Ziobro obcina stawki notariuszom

Minister sprawiedliwości zapowiedział obniżenie o połowę stawek notarialnych przy sporządzaniu aktu notarialnego.

Minister sprawiedliwości zapowiedział obniżenie o połowę stawek notarialnych przy sporządzaniu aktu notarialnego - informuje "Gazeta Wyborcza". Chce w ten sposób rozruszać budownictwo. Rozporządzenie o obniżeniu stawek notarialnych jest już w uzgodnieniach międzyresortowych, za miesiąc ma trafić pod obrady rządu. Skorzystają na tym wszyscy, którzy sprzedają lub kupują mieszkanie, oraz osoby zakładające spółki kapitałowe.

Ziobro wyliczył, że rocznie zawieranych jest w Polsce 1,3 mln aktów notarialnych. Średnio za jeden notariusz bierze 2 tys. zł. Po obniżeniu jego stawki o połowę w kieszeni polskich rodzin zostanie rocznie 1,3 mld zł. Według Ministra notariusze nie powinni narzekać na spadek dochodów. Dzisiaj bowiem zarabiają osiem razy więcej niż sędziowie.

Ministerstwo szykuje też nową ustawę o notariacie. Będą tam stawiane większe wymagania wobec notariuszy. Pojawi się też nowy organ odpowiedzialny za kontrolę wewnętrzną notariuszy.

Źródło: "Gazeta Wyborcza" 23.08.2006 | 2006-08-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażhale i magazyny do kupieniainne nieruchomości do kupieniadomy na wynajem powiat Opolskimieszkania na wynajem powiat Bielskilokale użytkowe na wynajem gmina Koprzywnicalokale użytkowe na sprzedaż gmina Bielawadomy na sprzedaż w Komarowie Górnymmieszkania na wynajem w Żochachdomy na sprzedaż w Mątwicy

Deweloperzy

);