Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ziemia odzyskana

2011-04-11

Ziemia odzyskana

W wyniku błędu popełnionego przy wyznaczaniu granic państwowych w 1958 r., Czeska Republika będzie musiała oddać Polsce 365 ha terenów w Sudetach Zachodnich.

W wyniku błędu popełnionego przy wyznaczaniu granic państwowych w 1958 r., Czeska Republika będzie musiała oddać Polsce 365 ha terenów w Sudetach Zachodnich.

Jak podała rozgłośnia czeskiego radia publicznego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Pradze podjęło decyzję, że zostanie przekazany  Polsce fragment województwa libereckiego, który leży pomiędzy Świeradowem Zdrój a Bogatynią. Władze regionalne i lokalne tamtego rejonu, które proponowały odkupienie terenów błędnie przypisanym Czechom, nie zgadzają się z inicjatywą czeskiego MSW.
 
Dług powstał podczas wytyczania granicy pomiędzy Polską a ówczesną Czechosłowacją. Czesi przekazali Polakom 1205,9 ha, z kolei Polacy otrzymali od Czechów 837,46 ha. Różnica wynosząca 368,44 ha, od tamtej pory nie została uregulowana, dla Polski jest niekorzystna. Prace nad rozwiązaniem sprawy prowadzi od 1992 roku stała Polsko-Czeska Komisja Graniczna przy MSW w Warszawie.

 

Źródło: Cesky Rozhlas 06.04.2011 | 2011-04-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażdomy na zamianękamienice na sprzedażdomy na wynajem powiat Strzyżowskidomy na wynajem powiat Międzychodzkimieszkania na sprzedaż gmina Mstówmieszkania na sprzedaż gmina M. Ruda Śląskadomy na sprzedaż w Sieniewicachmieszkania na sprzedaż w Zaręby-Kromkachmieszkania na sprzedaż w Wytrębowicach

Deweloperzy

);