Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ziemia nadal na kredyt z dopłatą

2006-12-22

Ziemia nadal na kredyt z dopłatą

Komisja Europejska dała się przekonać, by nie likwidować w przyszłym roku kredytów preferencyjnych na zakup ziemi rolnej.

Komisja Europejska dała się przekonać, by nie likwidować w przyszłym roku kredytów preferencyjnych na zakup ziemi rolnej – donosi „Gazeta Pomorska”. Jak przypomina gazeta, przez wiele miesięcy członkowie KE uważali, że kredyty preferencyjne (linie kredytowe: KZ - na zakup gruntów rolnych i GR - na zakup nieruchomości rolnych przeznaczonych na utworzenie lub urządzenie gospodarstwa rodzinnego) powinny zostać zlikwidowane po 30 kwietnia 2007 roku. Bruksela utrzymywała, że pomoc krajowa nie może wspierać inwestycji, na których można nieźle zarobić, a od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej ceny polskich gruntów rolnych rosną w zawrotnym tempie.

Argumentem, który zdecydował o zmianie decyzji członków KE był fakt, że bez preferencyjnych kredytów wielu polskich rolników nie byłoby stać na powiększenie gospodarstw.

Zdaniem rozmówcy „Gazety Pomorskiej” Grażyny Madej, zastępcy dyrektora w departamencie finansów ministerstwa rolnictwa, od 1 maja 2007 roku zmienią się nieco zasady udzielania kredytów z dopłatami. Inna będzie na przykład maksymalna kwota pomocy.

Źródło: „Gazeta Pomorska”, 22.12.2006 | 2006-12-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupieniamieszkania na wynajem powiat Gostyńskidomy na wynajem powiat Nowotarskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Dębowa Kłodalokale użytkowe na sprzedaż gmina Lelkowodomy na wynajem w Michałów Czwartymieszkania na sprzedaż w Trzebickudomy na sprzedaż w Masłowicach

Deweloperzy

);