Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ziemia coraz droższa

2006-11-07

Ziemia coraz droższa

Aż 7556 zł średnio trzeba było zapłacić w III kwartale 2006 r. za 1 hektar ziemi rolnej z zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych. Jeszcze pół roku temu – w I kwartale – było to 6519 zł, czyli o około 1000 zł mniej.

Aż 7556 zł średnio trzeba było zapłacić w III kwartale 2006 r. za 1 hektar ziemi rolnej z zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych. Jeszcze pół roku temu – w I kwartale – było to 6519 zł, czyli o około 1000 zł mniej.

Od początku tego roku Agencja sprzedała 72 000 ha gruntów, z czego aż około 14 000 ha w województwach warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.

Najwięcej trzeba płacić za grunty o powierzchni poniżej 1 ha – średnio 12 779 zł/ha, przy czym najdroższe okazały się tego typu działki w województwach: pomorskim – 24 142 zł/ha, mazowieckim – 22 729 zł/ha i lubuskim – 22 209 zł/ha.

Dla gruntów o powierzchni powyżej 1 ha najwyższe ceny odnotowano w województwach: kujawsko-pomorskim – 12 779 zł/ha i wielkopolskim – 10 240 zł/ha.

Duży wpływ na podwyżki cen mają dopłaty obszarowe z UE oraz wzrost opłacalności produkcji. Do tego coraz mniej ziemi znajduje się w zasobie państwowym i jednocześnie coraz trudniej ją kupić na wolnym rynku, a wraz z malejącą podażą ceny muszą rosnąć. Nie bez znaczenia są również informacje o przygotowanych zmianach w Ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego, które mają znacznie ograniczyć możliwość kupowania ziemi przez osoby niezwiązane z rolnictwem.

Źródło: | 2006-11-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na zamianędomy na sprzedaż powiat M. Ostrołękalokale użytkowe na wynajem powiat Łukowskidomy na wynajem gmina Mykanówmieszkania na sprzedaż gmina Sztummieszkania na sprzedaż w Gajewkomieszkania na wynajem w Mażuciedomy na sprzedaż w Kajetanowie

Deweloperzy

);