Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zielona biblioteka w Lublinie

Anna Panikowska-Filipek | 2021-01-13

Zielona biblioteka w Lublinie

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie zyskała nowy, niecodzienny wygląd. Wszystko dzięki ekologicznemu, pełnemu roślinności wystrojowi wnętrz. Tak powstała Bioteka.

Nowoczesna przestrzeń w stylu eko

Placówka znajduje się przy Alejach Racławickich 22, w budynku, w którym w przeszłości mieściła się karczma. Wzrok przyciągają nie tylko zgromadzone tam zbiory książek, ale również – a może przede wszystkim – oryginalna i bardzo efektowna aranżacja. Cała przestrzeń została zaprojektowana przez GK-Atelier Grzegorz Kłoda, a jej głównymi założeniami są prostota oraz minimalizm. Jasne, naturalne drewno i beton połączono z głęboką zielenią tkanin oraz ciemnym sufitem, z którego zwisają pojedyncze żarówki. Surowe, industrialne wnętrza zostały ocieplone dzięki dużej ilości roślin. Doniczki umieszczone na podłodze oraz na półkach, mech chrobotek w postaci ogromnych obrazów wertykalnych na ścianach, a nawet specjalnie dobrane gatunki rośliny pod sufitem nadają temu miejscu niepowtarzalnego charakteru. Jest zielono, ekologicznie i zdrowo. Z tego względu nowa siedziba biblioteki zyskała nazwę Bioteki. Koszt aranżacji, wykończenia i wyposażenia placówki wyniósł prawie 1,6 mln zł.

 

Biblioteka skrojona na mierzę potrzeb

Lubelska Bioteka zajmuje powierzchnię 400 mkw., a jej zbiory liczą ponad 35 000 egzemplarzy. Wśród nich znalazły się nie tylko tradycyjne książki, ale również audiobooki, muzyka i filmy. Biblioteka została przystosowana do potrzeb osób niedowidzących oraz niewidomych – można w niej znaleźć książki napisane alfabetem Braille’a oraz spacjalne, służące do nagrywania materiałów czytaki. Placówka jest wolna od barier architektonicznych, dzięki czemu swobodnie mogą z niej korzystać również osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Wszyscy użytkownicy, również osoby z niepełnosprawnościami, będą mogli nie tylko skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez bibliotekarzy, ale również ją kreować i realizować korzystając z przyjaznych i dostępnych przestrzeni. Z kolei miejscy twórcy, edukatorzy, animatorzy i organizacje znajdą w Biotece partnera do wspólnych działań animacyjnych. To właśnie mieszkańcy naszego miasta mają stać się gospodarzami tego miejsca, które ma służyć ich potrzebom i zainteresowaniom – mówił 11.01.2021 r. w dniu otwarcia dyrektor Miejskiej Biblioteki w Lublinie Piotr Tokarczuk.

Warto dodać, że placówka ma służyć nie tylko szerzeniu czytelnictwa, lecz również prowadzeniu działalności kulturalno-oświatowej. Będą się tam odbywały wystawy, wernisaże, koncerty, prelekcje oraz różnorodne warsztaty.

Nie jest to pierwszy wyróżniający się projekt lubelskiej biblioteki. W 2018 r. projekt jednej z jej filii zajął II miejsce w konkursie „Polskie Wnętrze 2018”.  

Źródło: KRN.pl | 2021-01-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniagaraże na sprzedażkamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Siemiatyckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Zawierciańskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Świerczelokale użytkowe na wynajem gmina Wielbarkmieszkania na wynajem w Różanówcedomy na sprzedaż w Skłótachdomy na sprzedaż w Droguszy

Deweloperzy

);