Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zgierz przeciera szlaki PPP

Magdalena Hojniak | 2019-08-13

Zgierz przeciera szlaki PPP
PPP pozwala efektywnie wykorzystywać środki

Miasto podpisało list intencyjny w sprawie budowy mieszkań w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Dzięki temu może powstać nawet 100 lokali.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zachęca do korzystania z formuły opartej o partnerstwo publiczno-prywatne, zwracając uwagę na płynące z takiego rozwiązania korzyści. Zdecydował się na nie Zgierz w województwie łódzkim. 12 sierpnia br. władze miasta i wiceminister inwestycji i rozwoju podpisali w tej sprawie list intencyjny. Dzięki temu podczas realizacji przedsięwzięcia będzie mogło powstać 100 nowych mieszkań. Na czas realizacji ministerstwo oferuje wsparcie doradcze.

Wybudowane w formule PPP lokale powstaną na miejskiej działce, a 10 proc. mieszkań zostanie przeznaczonych do zasobu komunalnego miasta natomiast pozostałe będą w dyspozycji przedsiębiorstwa, które je wybuduje, czyli prywatnego partnera, co oznacza, że mogą one trafić na wolny rynek.

Jedną z największych zalet realizowania zadań w ramach PPP jest mniejsze obciążenie finansowe samorządu. Decyzję o możliwości przystąpienia do formuły podejmuje się na podstawie wykazu korzyści, jakie wynikają z przedsięwzięcia dla interesu publicznego, a także samej inwestycji.

To bardzo ważna inicjatywa władz miasta i kolejny krok do poprawienia warunków lokalowych w Zgierzu. Z mojej perspektywy pieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie tylko budujemy nowe mieszkania, lecz także przecieramy szlaki partnerstwu publiczno-prywatnemu, które nie jest w Polsce szeroko wykorzystywane. A szkoda, bo ta formuła pozwala na efektywne wykorzystanie pieniędzy publicznych – zaznaczył pełnomocnik rządu ds. partnerstwa publiczno-prywatnego, wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda.
 

Źródło: KRN.pl | 2019-08-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażmieszkania na wynajemhale i magazyny na wynajemdomy na wynajem powiat Świdwińskidomy na wynajem powiat Łańcuckimieszkania na sprzedaż gmina Piotrków Kujawskidomy na sprzedaż gmina Stawiszyndomy na wynajem w Gocławiemieszkania na sprzedaż w Nowa Wieś Kwidzyńskadomy na sprzedaż w Kurowie

Deweloperzy

);