Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zgierz przeciera szlaki PPP

Magdalena Hojniak | 2019-08-13

Zgierz przeciera szlaki PPP
PPP pozwala efektywnie wykorzystywać środki

Miasto podpisało list intencyjny w sprawie budowy mieszkań w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Dzięki temu może powstać nawet 100 lokali.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zachęca do korzystania z formuły opartej o partnerstwo publiczno-prywatne, zwracając uwagę na płynące z takiego rozwiązania korzyści. Zdecydował się na nie Zgierz w województwie łódzkim. 12 sierpnia br. władze miasta i wiceminister inwestycji i rozwoju podpisali w tej sprawie list intencyjny. Dzięki temu podczas realizacji przedsięwzięcia będzie mogło powstać 100 nowych mieszkań. Na czas realizacji ministerstwo oferuje wsparcie doradcze.

Wybudowane w formule PPP lokale powstaną na miejskiej działce, a 10 proc. mieszkań zostanie przeznaczonych do zasobu komunalnego miasta natomiast pozostałe będą w dyspozycji przedsiębiorstwa, które je wybuduje, czyli prywatnego partnera, co oznacza, że mogą one trafić na wolny rynek.

Jedną z największych zalet realizowania zadań w ramach PPP jest mniejsze obciążenie finansowe samorządu. Decyzję o możliwości przystąpienia do formuły podejmuje się na podstawie wykazu korzyści, jakie wynikają z przedsięwzięcia dla interesu publicznego, a także samej inwestycji.

To bardzo ważna inicjatywa władz miasta i kolejny krok do poprawienia warunków lokalowych w Zgierzu. Z mojej perspektywy pieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie tylko budujemy nowe mieszkania, lecz także przecieramy szlaki partnerstwu publiczno-prywatnemu, które nie jest w Polsce szeroko wykorzystywane. A szkoda, bo ta formuła pozwala na efektywne wykorzystanie pieniędzy publicznych – zaznaczył pełnomocnik rządu ds. partnerstwa publiczno-prywatnego, wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda.
 

Źródło: KRN.pl | 2019-08-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Polkowickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Olsztyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Masłowicemieszkania na wynajem gmina Jastarniadomy na wynajem w Zdziechowiemieszkania na sprzedaż w Netta-Folwarkumieszkania na sprzedaż w Dzikowej

Deweloperzy

);