Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zezwolenie na koncentrację

2012-01-24

Zezwolenie na koncentrację

HB Reavis Group i Polskie Koleje Państwowe jako jedno przedsiębiorstwo wybudują nowy dworzec Warszawa Zachodnia.

HB Reavis Group i Polskie Koleje Państwowe jako jedno przedsiębiorstwo zrealizują nowy dworzec Warszawa Zachodnia. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego zgodę na połączenie obu firm wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Holenderska spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej HB, która prowadzi działalność deweloperską, budowlaną oraz zarządza nieruchomościami. Drugie z przedsiębiorstw – PKP w Warszawie, stoi na czele grupy, której jedynym właścicielem jest Skarb Państwa. W wyniku koncentracji powstanie spółka West Station Investment, która zbuduje i skomercjalizuje nowe obiekty i przylegające do nich tereny. Połączenie musi zostać dokonane w ciągu dwóch lat, inaczej zgoda wygaśnie.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeśli stronami są przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Źródło: KRN.pl | 2012-01-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniainne nieruchomości na zamianęinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat M. Kielcemieszkania na sprzedaż powiat Słupeckidomy na sprzedaż gmina Kostrzynlokale użytkowe na sprzedaż gmina Żółkiewkadomy na sprzedaż w Krynicachdomy na wynajem w Aleksandrówcemieszkania na sprzedaż w Grabinie

Deweloperzy

);