Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Żelbetowe kielichy zostaną zburzone?

2009-09-18

Żelbetowe kielichy zostaną zburzone?

Firma Neinver Polska odpowiedzialna za budowę katowickiego dworca kolejowego ogłosiła, że należy zburzyć betonowe kielichy z powodu ich złego stanu technicznego, który może zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, firma Neinver Polska odpowiedzialna za budowę katowickiego dworca kolejowego ogłosiła, że należy zburzyć betonowe kielichy z powodu ich złego stanu technicznego, który może zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.

W tej sprawie wypowiedziało się kilku specjalistów. Profesor Włodzimierz Starosolski z Politechniki Śląskiej uważa, że z konstrukcją dworca nie jest aż tak źle. Jadwiga Urbanik, koordynatorka polskiej sekcji Docomomo, międzynarodowej organizacji zajmującej się dokumentowaniem i ochroną zabytków modernizmu, jest zdania, że wielu inwestorów zamiast przeprowadzać drogą renowację zabytku, woli go zburzyć. Sensu rozbierania konstrukcji budzącej zachwyt architektów na całym świecie nie widzi także Tomasz Malkowski, architekt i były dziennikarz „Gazety”.

Wicewojewoda Adam Matusiewicz oraz wojewódzka konserwator zabytków Barbara Klajmon śledzą sprawę dworca – dodaje dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 28.08.2009 | 2009-09-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Świdwińskimieszkania na sprzedaż powiat M. Bielsko-Białalokale użytkowe na sprzedaż gmina Łaziskamieszkania na sprzedaż gmina Miłosławmieszkania na wynajem w Januszówcemieszkania na wynajem w Sosnowicydomy na sprzedaż w Bielskim

Deweloperzy

);